Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prognose: zorg komt over 10 jaar 190.000 medewerkers tekort

Prognose: zorg komt over 10 jaar 190.000 medewerkers tekort

DEN HAAG (ANP) - Het tekort aan medewerkers in de zorg zal in de komende jaren fors toenemen. Over tien jaar heeft de sector waarschijnlijk zo'n 190.000 tot 195.000 werknemers te weinig. Volgend jaar bedraagt het verwachte tekort ruim 50.000 mensen. Dat staat in een prognose die demissionair minister Conny Helder (Langdurige Zorg) donderdag heeft gedeeld.

Het tekort stijgt vooral na 2025. Steeds meer mensen hebben zorg nodig, werknemers verlaten de zorg en er komen niet genoeg nieuwe werknemers van de opleidingen.

Het tekort groeit vooral in de verpleeghuizen. Die sector heeft nu ongeveer 14.000 extra mensen nodig. Dat loopt waarschijnlijk op tot ruim 50.000 mensen en misschien zelfs tot bijna 65.000. De thuiszorg heeft nu ongeveer 5000 extra werknemers nodig, en over tien jaar vermoedelijk 27.000. Ook in ziekenhuizen loopt het verwachte tekort op van ongeveer 5000 tot ongeveer 27.000.

Betere arbeidsvoorwaarden

Vakbond FNV Zorg en Welzijn waarschuwt "dat in 2033 een zorginfarct dreigt" en dat het dan permanent 'code zwart' in de ziekenhuizen is. Bestuurder Elise Merlijn stelt de vraag: "Hoe kan de zorg enige vorm van menselijke maat houden als we het hebben over deze tekorten?"

Een van de oplossingen is volgens FNV om het werk in de zorg aantrekkelijker te maken door betere arbeidsvoorwaarden en minder werkdruk.

Meer uit Gezond

Mensen zijn niet mondig tegenover de dokter, stelt Nivel

UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".

4 dagen geleden
Meer risico op oogletsel kinderen bij eclips, waarschuwen artsen

ROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."

5 dagen geleden
Douglas voelt scherpe concurrentie en ziet resultaten flink dalen

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.

5 dagen geleden
Duitse ex-verpleger mogelijk bij meer overlijdens betrokken

AKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.

1 week geleden
Doden en gewonden na Oekraïense aanval diep in Rusland

NIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.

1 week geleden
DNA-test in Erasmus MC tegen doofheid door antibiotica bij baby's

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.

2 weken geleden
Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

2 weken geleden