Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prognose: Emmanuel Macron herkozen tot president van Frankrijk

Prognose: Emmanuel Macron herkozen tot president van Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron is volgens de eerste prognose herkozen tot president van Frankrijk met tussen de 57,6 en 58,2 procent van de stemmen. De laatste Franse stembureaus sloten de deuren om 20.00 uur. Volgens de prognose heeft de rechts-populistische presidentskandidate Marine Le Pen de strijd tegen Macron in de tweede ronde net als in 2017 afgelegd. Zij kreeg naar verwachting tussen de 41,8 en 42,4 procent van de stemmen.

Franse media melden zondagavond op basis van een prognose dat 28,2 procent van de stemgerechtigde Fransen niet is komen opdagen. Dit zou het laagste opkomstpercentage in decennia zijn. Frankrijk telt ruim 48 miljoen stemgerechtigden.

In de eerste stemronde ging het twee weken geleden nog tussen de liberale pro-Europese Macron, de linkse Jean-Luc Mélenchon, Le Pen en de nog rechtsere Eric Zemmour. Macron won toen de meeste stemmen.

Meer uit Buitenland

Rubio arriveert in Zwitserland voor Oekraïne-overleg

GENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.

2 uur geleden
Recordbedrag voor zakhorloge van overleden Titanic-passagier

LONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam stijgt naar negentig

HANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.

6 uur geleden
Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

16 uur geleden
Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

18 uur geleden
Dodental loopt op na Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.

18 uur geleden
Moeizame klimaattop levert akkoord op, maar zonder afbouw fossiel

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.

18 uur geleden