Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Profvoetballer Vloet 2,5 jaar de cel in voor dodelijk ongeval A4

Profvoetballer Vloet 2,5 jaar de cel in voor dodelijk ongeval A4

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft profvoetballer Rai Vloet veroordeeld tot een celstraf van 2,5 jaar. Voor de rechtbank is bewezen dat de 27-jarige middenvelder door roekeloos rijden een ongeluk op de snelweg A4 heeft veroorzaakt waarbij de 4-jarige Gio Roos uit Zoetermeer om het leven kwam. Omdat Vloet zwaar onder invloed van alcohol was, heeft de rechter hem ook een rijontzegging voor de duur van vier jaar opgelegd.

De celstraf die de rechtbank oplegt is lager dan de eis van het Openbaar Ministerie. De officier van justitie in de zaak eiste op de strafzitting twee weken geleden 3,5 jaar celstraf. Vloet was zelf niet bij de uitspraak aanwezig. Hij hoeft ook niet meteen de gevangenis in, omdat er nog beroep mogelijk is en het vonnis nog niet onherroepelijk is.

Het ongeval vond plaats op 14 november 2021 in de buurt van Hoofddorp. Op de strafzitting van twee weken geleden erkende Vloet dat hij sterke drank op had voordat hij in de auto stapte na een vroegtijdig beëindigd feestje in Amsterdam. De oud-speler van onder meer PSV, NAC Breda, Excelsior en Heracles Almelo zat met een vriend in de auto toen hij rond middernacht op de andere auto inreed, zonder te remmen. Vloet reed 193 kilometer per uur op het moment van de botsing.

Zwaarste vorm van schuld

De vriend van Vloet nam aanvankelijk de schuld op zich, door zich bij de politie voor te doen als de bestuurder. Toen de voetballer zich later bewust werd van de tragische gevolgen, besloot hij de waarheid te vertellen.

De rechtbank rekent het Vloet ernstig aan dat hij met te veel drank op achter het stuur is gekropen en dat hij ver boven de maximumsnelheid heeft gereden. Op de plek van het ongeval was 130 kilometer per uur de maximumsnelheid. De rechter sprak van de zwaarste vorm van schuld.

Uitleg rechtbank

"Hij heeft roekeloos gereden en is met zeer hoge snelheid op een auto gebotst waarin een gezin zat met kinderen. De ouders en het zusje zijn ook gewond geraakt. Het is uiterst onverantwoord om met te veel drank op ontzettend hard te rijden, zonder te remmen. De rechtbank rekent hem dit zwaar aan. Er is onomkeerbaar verlies en immens leed toegebracht aan de familie. Ze zullen een dierbaar kind voor altijd moeten missen", luidde de uitleg.

Toch zag de rechtbank redenen om lager te straffen dan de eis. Meegewogen is dat Vloet tijdens de zitting oprecht berouw toonde en dat het ongeval veel aandacht in de media kreeg, die zijn voetbalcarrière heeft belemmerd.

Dienstverband in Kazachstan

Vloet voetbalde tot begin vorig jaar voor Heracles Almelo, maar stapte over naar FC Astana in Kazachstan en voetbalt tegenwoordig voor het Russische FK Oeral. Heracles besloot hem te schorsen nadat was gebleken dat zijn betrokkenheid bij het dodelijke ongeval groter was dan de voetballer eerder had beweerd.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Garnacho verlaat Chelsea voor Aston Villa

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft het vertrek van Alejandro Garnacho naar Aston Villa bevestigd. De club uit Birmingham huurt de 22-jarige vleugelspits uit Argentinië een seizoen en neemt hem daarna definitief over.

10 minuten geleden
Telstar haalt twee oud-jeugdspelers van Ajax en Feyenoord

VELSEN (ANP) - Telstar heeft twee voormalige jeugdspelers van Ajax en Feyenoord aan de selectie toegevoegd. Verdediger Prince Aning komt over van Borussia Dortmund II en aanvaller Fabiano Rust verruilt Feyenoord onder 21 voor de Eredivisieclub.

1 uur geleden
Arsenal neemt aanvaller Tzolis over van Club Brugge

LONDEN (ANP/Belga) - Arsenal heeft Christos Tzolis overgenomen van Club Brugge. De 24-jarige Griekse aanvaller heeft bij de Engelse kampioen uit Londen een meerjarig contract getekend. Club Brugge ontvangt volgens Belgische media ongeveer 40 miljoen euro, waarmee Tzolis de duurste uitgaande transfer in de Belgische competitie is.

1 uur geleden
KNVB in afwachting van toelichting FIFA over zaak-Balogun

ZEIST (ANP) - De KNVB is in afwachting van een toelichting van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de voetbalbond aan het ANP laten weten naar aanleiding van een klacht die door de Noorse voetbalbond is ingediend tegen de wereldvoetbalbond. Volgens een woordvoerder van de KNVB heeft de bond al eerder om opheldering gevraagd. "Daarvan wachten we de uitkomst af", aldus de KNVB.

2 uur geleden
Bondscoach Japan blijft tot Azië Cup, Oiwa daarna opvolger

TOKIO (ANP/RTR) - Hajime Moriyasu blijft tot en met de Azië Cup van volgend jaar de bondscoach van Japan. De Japanse voetbalbond maakte donderdag bekend dat Go Oiwa, de coach van het elftal onder 21, hem na dat toernooi in februari 2027 zal opvolgen.

2 uur geleden
Gözübüyük fluit strijd om Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ

ZEIST (ANP) - Serdar Gözübüyük fluit de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het duel tussen de landskampioen en de bekerwinnaar wordt op zondag 2 augustus om 18.00 uur gespeeld in het Eindhovense Philips Stadion.

2 uur geleden
Duitse aanvaller Adeyemi van Borussia Dortmund naar FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Karim Adeyemi gaat naar FC Barcelona. De 24-jarige aanvaller wordt door de Catalaanse club overgenomen van Borussia Dortmund. FC Barcelona heeft bekendgemaakt dat de Duitser een contract tot medio 2031 tekent.

3 uur geleden