Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Profvoetballer Vloet 2,5 jaar de cel in voor dodelijk ongeval A4

Profvoetballer Vloet 2,5 jaar de cel in voor dodelijk ongeval A4

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft profvoetballer Rai Vloet veroordeeld tot een celstraf van 2,5 jaar. Voor de rechtbank is bewezen dat de 27-jarige middenvelder door roekeloos rijden een ongeluk op de snelweg A4 heeft veroorzaakt waarbij de 4-jarige Gio Roos uit Zoetermeer om het leven kwam. Omdat Vloet zwaar onder invloed van alcohol was, heeft de rechter hem ook een rijontzegging voor de duur van vier jaar opgelegd.

De celstraf die de rechtbank oplegt is lager dan de eis van het Openbaar Ministerie. De officier van justitie in de zaak eiste op de strafzitting twee weken geleden 3,5 jaar celstraf. Vloet was zelf niet bij de uitspraak aanwezig. Hij hoeft ook niet meteen de gevangenis in, omdat er nog beroep mogelijk is en het vonnis nog niet onherroepelijk is.

Het ongeval vond plaats op 14 november 2021 in de buurt van Hoofddorp. Op de strafzitting van twee weken geleden erkende Vloet dat hij sterke drank op had voordat hij in de auto stapte na een vroegtijdig beëindigd feestje in Amsterdam. De oud-speler van onder meer PSV, NAC Breda, Excelsior en Heracles Almelo zat met een vriend in de auto toen hij rond middernacht op de andere auto inreed, zonder te remmen. Vloet reed 193 kilometer per uur op het moment van de botsing.

Zwaarste vorm van schuld

De vriend van Vloet nam aanvankelijk de schuld op zich, door zich bij de politie voor te doen als de bestuurder. Toen de voetballer zich later bewust werd van de tragische gevolgen, besloot hij de waarheid te vertellen.

De rechtbank rekent het Vloet ernstig aan dat hij met te veel drank op achter het stuur is gekropen en dat hij ver boven de maximumsnelheid heeft gereden. Op de plek van het ongeval was 130 kilometer per uur de maximumsnelheid. De rechter sprak van de zwaarste vorm van schuld.

Uitleg rechtbank

"Hij heeft roekeloos gereden en is met zeer hoge snelheid op een auto gebotst waarin een gezin zat met kinderen. De ouders en het zusje zijn ook gewond geraakt. Het is uiterst onverantwoord om met te veel drank op ontzettend hard te rijden, zonder te remmen. De rechtbank rekent hem dit zwaar aan. Er is onomkeerbaar verlies en immens leed toegebracht aan de familie. Ze zullen een dierbaar kind voor altijd moeten missen", luidde de uitleg.

Toch zag de rechtbank redenen om lager te straffen dan de eis. Meegewogen is dat Vloet tijdens de zitting oprecht berouw toonde en dat het ongeval veel aandacht in de media kreeg, die zijn voetbalcarrière heeft belemmerd.

Dienstverband in Kazachstan

Vloet voetbalde tot begin vorig jaar voor Heracles Almelo, maar stapte over naar FC Astana in Kazachstan en voetbalt tegenwoordig voor het Russische FK Oeral. Heracles besloot hem te schorsen nadat was gebleken dat zijn betrokkenheid bij het dodelijke ongeval groter was dan de voetballer eerder had beweerd.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

6 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

6 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

6 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

6 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

7 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

7 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

8 uur geleden