Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Profclubs onder Premier League vrezen fors tekort

Profclubs onder Premier League vrezen fors tekort

LONDEN (ANP) - Clubs uit de divisies van het Engelse profvoetbal onder de Premier League staan in september mogelijk voor 200 miljoen pond - omgerekend zo'n 230 miljoen euro - in het rood. Dat zei Rick Parry, voorzitter van de Football League (EFL) dinsdag tijdens een commissievergadering van het parlement. Parry zei dat alle betrokkenen, inclusief spelers en clubeigenaars, de pijn van de coronacrisis "samen moeten dragen."

"We hebben straks een gat van 200 miljoen pond dat moet worden aangevuld. Het is een behoorlijk grimmig vooruitzicht", aldus Parry, die eerder directeur was bij FC Liverpool. Hij hoopt dat de clubs "sterker, slimmer en efficiënter" uit de crisis komen en dat de spelers akkoord gaan met kortingen op hun salaris. "Wat duidelijk werd bij het begin van dit proces was dat de spelers de omvang van het probleem niet zagen", zei Parry, die daarom ook om meer transparantie verzocht bij de clubs. De EFL is de organisatie achter divisies van het Engelse profvoetbal onder de Premier League.

Parry kon niet aangeven hoeveel clubs in hun voortbestaan worden bedreigd als er voor langere tijd niet, of alleen zonder publiek kan worden gevoetbald. "Ons doel is uiteraard geen clubs te verliezen."

Clubs uit de lagere klassen zijn meer dan clubs uit de Premier League afhankelijk van recettes waardoor spelen zonder publiek harder aankomt. Gesprekken over steun vanuit de Premier League zijn er slechts in beperkte mate geweest. De topclubs uit de hoogste divisie hebben ook grote zorgen: hun gezamenlijke verlies wordt al geschat op ruim 1 miljard euro als de competitie dit seizoen niet meer wordt hervat.

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

5 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

7 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

8 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

9 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

11 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

13 uur geleden