Profclubs onder Premier League vrezen fors tekort
LONDEN (ANP) - Clubs uit de divisies van het Engelse profvoetbal onder de Premier League staan in september mogelijk voor 200 miljoen pond - omgerekend zo'n 230 miljoen euro - in het rood. Dat zei Rick Parry, voorzitter van de Football League (EFL) dinsdag tijdens een commissievergadering van het parlement. Parry zei dat alle betrokkenen, inclusief spelers en clubeigenaars, de pijn van de coronacrisis "samen moeten dragen."
"We hebben straks een gat van 200 miljoen pond dat moet worden aangevuld. Het is een behoorlijk grimmig vooruitzicht", aldus Parry, die eerder directeur was bij FC Liverpool. Hij hoopt dat de clubs "sterker, slimmer en efficiënter" uit de crisis komen en dat de spelers akkoord gaan met kortingen op hun salaris. "Wat duidelijk werd bij het begin van dit proces was dat de spelers de omvang van het probleem niet zagen", zei Parry, die daarom ook om meer transparantie verzocht bij de clubs. De EFL is de organisatie achter divisies van het Engelse profvoetbal onder de Premier League.
Parry kon niet aangeven hoeveel clubs in hun voortbestaan worden bedreigd als er voor langere tijd niet, of alleen zonder publiek kan worden gevoetbald. "Ons doel is uiteraard geen clubs te verliezen."
Clubs uit de lagere klassen zijn meer dan clubs uit de Premier League afhankelijk van recettes waardoor spelen zonder publiek harder aankomt. Gesprekken over steun vanuit de Premier League zijn er slechts in beperkte mate geweest. De topclubs uit de hoogste divisie hebben ook grote zorgen: hun gezamenlijke verlies wordt al geschat op ruim 1 miljard euro als de competitie dit seizoen niet meer wordt hervat.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
17 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden