Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Profclubs onder Premier League vrezen fors tekort

Profclubs onder Premier League vrezen fors tekort

LONDEN (ANP) - Clubs uit de divisies van het Engelse profvoetbal onder de Premier League staan in september mogelijk voor 200 miljoen pond - omgerekend zo'n 230 miljoen euro - in het rood. Dat zei Rick Parry, voorzitter van de Football League (EFL) dinsdag tijdens een commissievergadering van het parlement. Parry zei dat alle betrokkenen, inclusief spelers en clubeigenaars, de pijn van de coronacrisis "samen moeten dragen."

"We hebben straks een gat van 200 miljoen pond dat moet worden aangevuld. Het is een behoorlijk grimmig vooruitzicht", aldus Parry, die eerder directeur was bij FC Liverpool. Hij hoopt dat de clubs "sterker, slimmer en efficiënter" uit de crisis komen en dat de spelers akkoord gaan met kortingen op hun salaris. "Wat duidelijk werd bij het begin van dit proces was dat de spelers de omvang van het probleem niet zagen", zei Parry, die daarom ook om meer transparantie verzocht bij de clubs. De EFL is de organisatie achter divisies van het Engelse profvoetbal onder de Premier League.

Parry kon niet aangeven hoeveel clubs in hun voortbestaan worden bedreigd als er voor langere tijd niet, of alleen zonder publiek kan worden gevoetbald. "Ons doel is uiteraard geen clubs te verliezen."

Clubs uit de lagere klassen zijn meer dan clubs uit de Premier League afhankelijk van recettes waardoor spelen zonder publiek harder aankomt. Gesprekken over steun vanuit de Premier League zijn er slechts in beperkte mate geweest. De topclubs uit de hoogste divisie hebben ook grote zorgen: hun gezamenlijke verlies wordt al geschat op ruim 1 miljard euro als de competitie dit seizoen niet meer wordt hervat.

Meer uit Voetbal

Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

2 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

2 uur geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

4 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

6 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

6 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

11 uur geleden