Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Profclubs mogen een derde van capaciteit stadions gebruiken

Profclubs mogen een derde van capaciteit stadions gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Clubs uit het betaalde voetbal mogen hun stadions voor een derde met toeschouwers vullen. Dat heeft premier Mark Rutte gezegd op de coronapersconferentie.

De fans moeten verspreid door het stadion zitten en 1,5 meter afstand houden. Ze moeten in het bezit zijn van een coronatoegangsbewijs. Na 22.00 uur zijn er geen fans meer welkom. Dat zal gevolgen hebben voor duels die later dan 20.00 uur beginnen. De nieuwe maatregelen gelden voor zes weken. Over drie weken is er wel een nieuw 'weegmoment'.

De voetbalstadions van clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn al sinds begin november leeg, vanwege oplopende coronacijfers. De profclubs hadden gehoopt dat ze minimaal twee derde van de capaciteit van hun stadions mochten gaan gebruiken. Ze beweren dat het niet rendabel is als slechts een derde van het stadion benut kan worden.

Statement

Volgens de KNVB en de clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie is het besluit om de stadions voor een derde met toeschouwers te vullen "een voorstel zonder perspectief". Ze lieten dit dinsdagochtend al weten in een statement dat is ondertekend door de directeuren van de 34 profclubs, de KNVB (Marianne van Leeuwen), de Eredivisie CV (Jan de Jong) en Keuken Kampioen Divisie (Marc Boele).

Ook het Supporterscollectief, waarbij fanclubs van vrijwel alle profclubs zijn aangesloten, steunt de oproep aan het kabinet om zo snel mogelijk toestemming te geven voor een minimale bezetting van twee derde van de stadioncapaciteit.

De Eredivisie ligt komend weekeinde stil vanwege interlandvoetbal buiten Europa, in de Keuken Kampioen Divisie wordt wel gespeeld.

Meer uit Voetbal

Bayern verslaat Dortmund en wint Duitse Supercup

DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).

12 minuten geleden
Trainer Mourinho keert met nipte zege terug bij Real Madrid

BARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).

14 minuten geleden
Guardiola was eerste keus van KNVB voor functie bondscoach

ZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.

2 uur geleden
FC Utrecht verspeelt drie keer een voorsprong tegen Sparta

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).

2 uur geleden
Titelverdediger Internazionale begint met ruime zege aan Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).

2 uur geleden
Tottenham Hotspur gaat hard onderuit bij Brentford

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.

2 uur geleden
Voetbalsters AZ verslaan Feyenoord, Ajax wint van PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.

4 uur geleden