Proefschrift Kamervoorzitter Bosma twee keer afgewezen
AMSTERDAM (ANP) - Het proefschrift dat Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma had geschreven om te kunnen promoveren aan de Universiteit van Amsterdam, is voor de tweede keer afgewezen. Een commissie vond het opnieuw niet goed genoeg om Bosma de titel van doctor te kunnen geven. Dat bevestigt de universiteit na berichtgeving door het onderzoeksprogramma Argos.
Een commissie van vijf tot zeven onafhankelijke leden van binnen en buiten de universiteit had de tekst beoordeeld. De Universiteit van Amsterdam meldt niet wat er precies mis was met het verslag, dat is volgens een woordvoerder vertrouwelijk, zoals bij elke andere promovendus. Het is ook niet bekend of de beslissing unaniem was.
Een proefschrift krijgt een positieve beoordeling wanneer onder meer de probleemstelling helder en relevant is, wanneer de tekst helder geformuleerd is en wanneer het werk bijdraagt aan de vooruitgang van wetenschappelijk onderzoek.
Bosma deed onderzoek naar de positie van Afrikaners, de witte minderheid in Zuid-Afrika die het land jarenlang regeerde met apartheid. Het is niet duidelijk wat de consequenties van de tweede afwijzing zijn voor de kansen van Bosma om nog te kunnen promoveren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geleden