
Proef met vogelgriepvaccin kan in voorjaar alsnog plaatsvinden
DEN HAAG (ANP) - Een proef met het vogelgriepvaccin die eigenlijk al vorig jaar zou worden gehouden, moet in het voorjaar alsnog plaatsvinden. Dat schrijft landbouwminister Femke Wiersma (BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
Haar voorganger Piet Adema had de pilot al aangekondigd. Aanvankelijk zou de proef op vijf tot tien pluimveebedrijven worden gehouden, nu wordt begonnen met één bedrijf, meldt een woordvoerder.
Vanwege verwachte problemen met wereldhandel, duurde het langer voordat de proef van start kan. Nederland vreesde een importstop, maar die angst is weggenomen na een reeks gesprekken met derde landen. De afspraak is dat eieren van kippen die in de proef zijn gevaccineerd in Nederland blijven. Die garantie heeft andere landen ook gerustgesteld.
De verwachting is dat de proef begin maart van start kan.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Bij de informatieavond over de nieuwe asiellocatie in Zutphen waren het voltallige college en 35 direct omwonenden aanwezig, zei wethouder Rick Verschure na afloop. De meeste mensen hadden hij en burgemeester Wimar Jaeger bij het uitdelen van de uitnodigingen aan de deur dinsdagavond al gesproken. Het was ook nu weer "waardevol om één op één met mensen in gesprek te gaan", aldus de asielwethouder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht en Den Bosch rijdt vanaf 21.00 uur weer volgens dienstregeling, melden ProRail en de NS. Op het traject was sinds woensdagmiddag omstreeks 14.30 uur geen treinverkeer mogelijk door een seinstoring tussen de stations Houten-Castellum en Geldermalsen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste van de 24 beloofde Nederlandse F-16's zijn in Oekraïne. "Bijna allemaal zijn ze overgedragen", aldus minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Aantallen wil hij niet noemen. Op "korte termijn" zullen ook de laatste vliegtuigen worden geleverd.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Een 20-jarige verdachte van de kunstroof in het Drents Museum in Assen blijft negentig dagen langer in voorarrest. Dit heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Nederland woensdag besloten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er geen treinen tussen Utrecht en Den Bosch. Ook Eindhoven is daardoor moeilijker bereikbaar. Volgens de NS gaat dat duren tot 18.45 uur.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Amsterdam mogen vanaf 1 juli hun afval niet meer in vuilniszakken aan de straat zetten. Ze moeten het voortaan aanbieden in kliko's of het afval achter hun voordeur houden tot het wordt opgehaald.
8 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Het nieuwe centrum in Zutphen waar vreemdelingen de eerste weken van hun asielaanvraag doorlopen, moet er zeker dertig jaar blijven. Na de eerste aanmelding op naam in Ter Apel, komen asielzoekers met bussen naar het nog te bouwen 'dienstencentrum'. In Zutphen volgt verdere registratie van identiteit, nationaliteit, reissituatie en reden van asielaanvraag. Dat vertelden asielwethouder Rick Verschure en projectleider van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) Anja van der Werf woensdag tijdens een persbijeenkomst.
8 uur geleden