Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proef met versnelde hulp bij betalingsachterstanden

Proef met versnelde hulp bij betalingsachterstanden

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten en hypotheekverstrekkers gaan mensen met betalingsachterstanden versneld hulp aanbieden. Via twee proeven wordt geprobeerd om huiseigenaren met betalingsproblemen of mensen met een schuld bij de gemeente eerder in beeld te krijgen, om zo te voorkomen dat de problemen groter worden.

Aan de proeven van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW), die in januari beginnen en vier jaar duren, doen vijftien gemeenten mee. Die gemeenten kunnen contact opnemen met iemand zodra er een achterstand is van minimaal twee maanden in het betalen van de energie- of waterrekening, zorgverzekering of huur. Hypotheekverstrekkers geven bij een betalingsachterstand van twee maanden een signaal aan de gemeente door, waarna die contact kan opnemen met de persoon om problematische schulden te voorkomen.

Volgens het ministerie van SZW lopen mensen vaak lang door met geldzorgen en weten ze hulp niet goed te vinden. Daarom geldt er sinds begin dit jaar voor gemeenten een plicht tot het doen van een hulpaanbod, maar daarmee wordt nog niet iedereen bereikt. Door in de proeven samen te werken met de banken Aegon en Rabobank, is de hoop dat dit verbetert. Die uitwisseling van gegevens gebeurt volgens het ministerie doelgericht en zorgvuldig, met inachtneming van de privacyregels. Samen kan er dan gekeken worden welke andere financiële problemen er mogelijk nog meer spelen, hoe de gemeentelijke schuldhulpverlening kan helpen en of bijvoorbeeld een budgetcoach kan helpen om de administratie op orde te brengen, legt een woordvoerder van SZW uit.

Meer uit Binnenland

Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

1 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

2 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

2 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

2 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

3 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

4 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

6 uur geleden