Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proef met versnelde hulp bij betalingsachterstanden

Proef met versnelde hulp bij betalingsachterstanden

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten en hypotheekverstrekkers gaan mensen met betalingsachterstanden versneld hulp aanbieden. Via twee proeven wordt geprobeerd om huiseigenaren met betalingsproblemen of mensen met een schuld bij de gemeente eerder in beeld te krijgen, om zo te voorkomen dat de problemen groter worden.

Aan de proeven van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW), die in januari beginnen en vier jaar duren, doen vijftien gemeenten mee. Die gemeenten kunnen contact opnemen met iemand zodra er een achterstand is van minimaal twee maanden in het betalen van de energie- of waterrekening, zorgverzekering of huur. Hypotheekverstrekkers geven bij een betalingsachterstand van twee maanden een signaal aan de gemeente door, waarna die contact kan opnemen met de persoon om problematische schulden te voorkomen.

Volgens het ministerie van SZW lopen mensen vaak lang door met geldzorgen en weten ze hulp niet goed te vinden. Daarom geldt er sinds begin dit jaar voor gemeenten een plicht tot het doen van een hulpaanbod, maar daarmee wordt nog niet iedereen bereikt. Door in de proeven samen te werken met de banken Aegon en Rabobank, is de hoop dat dit verbetert. Die uitwisseling van gegevens gebeurt volgens het ministerie doelgericht en zorgvuldig, met inachtneming van de privacyregels. Samen kan er dan gekeken worden welke andere financiële problemen er mogelijk nog meer spelen, hoe de gemeentelijke schuldhulpverlening kan helpen en of bijvoorbeeld een budgetcoach kan helpen om de administratie op orde te brengen, legt een woordvoerder van SZW uit.

Meer uit Binnenland

OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

47 minuten geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

50 minuten geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

2 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

2 uur geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

3 uur geleden
Sovjet Ereveld vrijdagmiddag weer open voor publiek

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.

3 uur geleden
Van Weel: nog onduidelijk wie achter bommeldingen vliegtuigen zit

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.

4 uur geleden