Proef met treinreizen via gps op telefoon
AMERSFOORT (ANP) - Over anderhalve week start een proef met honderd mensen die hun treinreis gaan betalen met behulp van de gps op hun telefoon. Door dit nieuwe systeem hoeven reizigers straks niet meer tijdens hun reis uit- en weer in te checken als ze overstappen op een trein van een andere vervoerder.
Mensen die straks inderdaad kiezen voor treinreizen via de gps op hun telefoon, kiezen volgens een woordvoerder van innovatieprogramma OV-betalen voor gemak. "Voor sommigen is het een doorn in het oog dat, als ze overstappen van de ene naar de andere vervoerder tijdens hun treinreis, ze eerst bij de ene moeten uit- en bij de andere moeten inchecken. Dat ging in de haast ook nog wel eens verkeerd."
Bij treinreizen met de gps op de telefoon swipen mensen als ze op het station aankomen in, waarmee ze een QR-code te zien krijgen waarmee ze door de poortjes kunnen. Eenmaal op het eindstation aangekomen, kan weer uit worden geswipet. "Als je dat vergeet, schakelt hij ’s nachts automatisch uit", maar het doorgeven en opslaan van de locatiegegevens stopt een minuut na het verlaten van het stationsgebied, aldus de zegsman, die ook aangeeft dat het systeem voldoet aan alle privacywetgeving.
Aan de proef doen vijftig mensen mee met een abonnement van NS Flex, en vijftig met Arriva Flow. De proef gaat 14 februari van start, en eindigt op 13 mei. Daarna volgt nog een proef met vijfhonderd reizigers. Een einddatum waarop de nieuwe betaalvorm voor iedereen open wordt gesteld, is er nog niet. Dat is afhankelijk van de tijdens de proeven opgedane ervaringen, aldus de zegsman.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een jongetje van twee jaar is maandagavond van de tweede verdieping uit het raam van een woning in Rotterdam gevallen en is door hulpdiensten gereanimeerd. Dat meldt de Rotterdamse politie op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten houdt zondag een toespraak bij de onthulling van een nationaal monument voor Molukkers in Rotterdam. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van NOS en RTL Nieuws. De twee zenders hinten op mogelijke excuses van de premier aan de Molukse gemeenschap. De woordvoerder van Jetten zegt niks over de inhoud van de toespraak.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is nog niet duidelijk wanneer twee zeer vervuilende fabrieken van Tata Steel in IJmuiden zullen worden gesloten. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied is sinds een maand bezig met de officiële voorbereidingen om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken in te trekken. Het onderzoek loopt nog en de procedure moet zorgvuldig zijn, gaf de Noord-Hollandse gedeputeerde Anouk Gielen (Klimaat en Energie) aan in een overleg met Provinciale Staten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cabaretier Paul Haenen en omroep VPRO zijn geschrokken van het overlijden van Wim T. Schippers. De kunstenaar, programmamaker en stemacteur stierf afgelopen woensdag op 83-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam. De Stichting Wim T. Schippers heeft dat maandag bekendgemaakt.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel is maandagavond een opstootje geweest tussen meerdere asielzoekers. Agenten en beveiligers grepen in. Zeker twee mensen kregen van de politie de opdracht op de grond te gaan liggen. Een van hen werd door beveiligers afgevoerd, maar keerde na een tijdje terug, zag een ANP-verslaggever. De aanleiding voor de ruzie is niet bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als bezoekers van World Pride in Amsterdam slachtoffer zijn van geweld of discriminatie, worden die strafbare feiten met prioriteit opgepakt. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Ook zijn er afspraken tussen de politie, handhaving en organisatie om "snel te schakelen als er incidenten plaatsvinden".
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Programmamaker, acteur, schrijver, presentator en kunstenaar Wim T. Schippers is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft Stichting Wim T. Schippers maandag bekendgemaakt. Hij overleed in zijn woonplaats Amsterdam.
8 uur geleden