Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proef met plantaardige diesel voor trein Arnhem-Achterhoek

Proef met plantaardige diesel voor trein Arnhem-Achterhoek

ARNHEM (ANP) - In Gelderland wordt deze maand geëxperimenteerd met het laten rijden van treinen op plantaardige diesel, meldt de provincie. Een treinstel van Arriva rijdt vanaf deze week tot 25 augustus op zogenoemde Hydrotreated Vegetable Oil. De provincie wil graag weten wat de effecten op de natuur zijn van een extra treindienst tussen Arnhem en de Achterhoek, de zogenoemde RegioExpres.

Die nieuwe treindienst moet reizigers direct van Arnhem naar Doetinchem brengen, zonder tussenstops. Vanaf Doetinchem rijdt de trein vervolgens verder als stoptrein naar Winterswijk. De RegioExpres moet reizigers tussen Arnhem en de Achterhoek 13 minuten tijdwinst opleveren. De extra trein zal op z'n vroegst in 2027 gaan rijden.

Op basis van de proef wordt bekeken wat de effecten van de extra treindienst zullen zijn op kwetsbare natuurgebieden in de omgeving. De stikstof- en CO-uitstoot van plantaardige en gewone diesel wordt met elkaar vergeleken om te bepalen waar de trein het beste op kan gaan rijden.

Als blijkt dat de RegioExpres voor te veel stikstofuitstoot gaat zorgen is een vergunning nodig, legt een woordvoerster van de provincie Gelderland uit. Zulke vergunningen worden momenteel nauwelijks afgegeven vanwege de stikstofcrisis. Of die situatie tot een vertraging van de aanleg van de nieuwe treindienst kan leiden wil ze niet zeggen. "Er zijn nog verschillende aanpassingen mogelijk om uitstoot te verminderen mocht dit nodig zijn. Dus we willen niet op de zaken vooruitlopen wat betreft eventuele vertraging."

Meer uit Binnenland

Extra uitzending RTL Nieuws over dood paus Franciscus

HILVERSUM (ANP) - RTL zendt maandag een extra journaal uit over het overlijden van paus Franciscus, laat de zender weten aan het ANP. Het programma is om 16.30 uur op RTL 4 te zien.

19 minuten geleden
Kardinaal Eijk: Franciscus was een 'paus van bemoediging'

BAARN (ANP) - Paus Franciscus had een groot hart voor de zwakkeren in de samenleving. "Dat liet hij steeds weer blijken in zijn teksten en door de bezoeken die hij bracht aan groepen gemarginaliseerden. Ook benadrukte hij de beschermwaardigheid van het leven, van het begin tot het einde", zegt kardinaal Wim Eijk over de op paasmaandag overleden kerkvorst.

1 uur geleden
PAX: paus was onvermoeibare inspiratie voor vrede

UTRECHT (ANP) - Directeur Rolien Sasse van vredesorganisatie PAX noemt de paus "heel bijzonder omdat hij zijn pausschap altijd inzette voor de zwakkeren van de samenleving, en dat deed hij zelfs zondag nog". Sasse beschrijft de overleden paus als "een voorbeeld van nederigheid en verbinding, en een onvermoeibare inspiratie voor vrede".

1 uur geleden
Extra journaal bij NOS over overlijden paus Franciscus

HILVERSUM (ANP) - De NOS heeft maandagochtend een extra journaal uitgezonden in verband met het overlijden van paus Franciscus. NPO Radio 1 brengt bovendien een extra lang nieuwsbulletin uit over de paus, meldt de nieuwsdienst. De rest van de dag zijn de bulletins extra lang, aldus de NOS. De extra nieuwsuitzendingen zijn te streamen op de website van de NOS.

1 uur geleden
Koningspaar 'diep getroffen' door dood paus Franciscus

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn "diep getroffen" door het overlijden van paus Franciscus. Dat laten zij in een verklaring weten. "Met warmte herinneren wij ons de persoonlijke ontmoetingen met hem, onder andere tijdens ons staatsbezoek aan de Heilige Stoel in 2017. Paus Franciscus straalde in alles barmhartigheid uit."

1 uur geleden
Grote brand bij bedrijf in Westzaan

WESTZAAN (ANP) - Aan de Overtoom in het Noord-Hollandse Westzaan woedt al urenlang een grote brand in een leegstaand bedrijfspand. Het lokale medium De Orkaan meldt dat de brand zou woeden in het voormalige restaurant De Wereldkeuken.

5 uur geleden
Gewonden bij steekincident en vechtpartij in Hoogvliet

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekincident zondagavond aan de Langs de Baan in Hoogvliet Rotterdam zijn twee personen gewond geraakt, meldt de politie. Ook raakten twee mensen gewond bij een vechtpartij die aan het steekincident voorafging.

7 uur geleden