Proef met aanpak van overlast door verwarde mensen in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam begint in december een proef met maatregelen tegen overlast door mensen met verward gedrag. Zo komt er bijvoorbeeld een centraal telefoonnummer om melding te maken van mensen met verward gedrag. De pilot gaat zeker een halfjaar lopen.
De gemeente kwam tot de proef naar aanleiding van een onderzoek naar de dodelijke steekpartij aan de Robert Scottstraat vorig jaar augustus in Nieuw-West. Toen stak Nuri Ö. zijn onderbuurman dood, Ö was tijdens de gewelddaad volledig ontoerekeningsvatbaar. De gemeente meldt dat dit "een van de eerste ernstige incidenten door personen met onbegrepen en onveilig gedrag in een oplopende trend" was. Volgens wethouder Alexander Scholtes (Zorg) is er dan ook "direct actie nodig om deze oplopende trend te doorbreken".
Mensen die tijdens de pilot melding maken van overlast door verward gedrag en bellen met het centrale telefoonnummer komen uit op een centraal meldpunt op het stadhuis. Daar gaan medewerkers van de GGD, GGZ, woningcorporaties en politie samenwerken, zodat meldingen "snel en adequaat" behandeld kunnen worden. Ook gaat het meldpunt zaken oppakken die op de plank zijn blijven liggen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
13 uur geleden