Proef met aanpak van overlast door verwarde mensen in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam begint in december een proef met maatregelen tegen overlast door mensen met verward gedrag. Zo komt er bijvoorbeeld een centraal telefoonnummer om melding te maken van mensen met verward gedrag. De pilot gaat zeker een halfjaar lopen.
De gemeente kwam tot de proef naar aanleiding van een onderzoek naar de dodelijke steekpartij aan de Robert Scottstraat vorig jaar augustus in Nieuw-West. Toen stak Nuri Ö. zijn onderbuurman dood, Ö was tijdens de gewelddaad volledig ontoerekeningsvatbaar. De gemeente meldt dat dit "een van de eerste ernstige incidenten door personen met onbegrepen en onveilig gedrag in een oplopende trend" was. Volgens wethouder Alexander Scholtes (Zorg) is er dan ook "direct actie nodig om deze oplopende trend te doorbreken".
Mensen die tijdens de pilot melding maken van overlast door verward gedrag en bellen met het centrale telefoonnummer komen uit op een centraal meldpunt op het stadhuis. Daar gaan medewerkers van de GGD, GGZ, woningcorporaties en politie samenwerken, zodat meldingen "snel en adequaat" behandeld kunnen worden. Ook gaat het meldpunt zaken oppakken die op de plank zijn blijven liggen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
4 uur geleden