Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proef met aanpak van overlast door verwarde mensen in Amsterdam

Proef met aanpak van overlast door verwarde mensen in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam begint in december een proef met maatregelen tegen overlast door mensen met verward gedrag. Zo komt er bijvoorbeeld een centraal telefoonnummer om melding te maken van mensen met verward gedrag. De pilot gaat zeker een halfjaar lopen.

De gemeente kwam tot de proef naar aanleiding van een onderzoek naar de dodelijke steekpartij aan de Robert Scottstraat vorig jaar augustus in Nieuw-West. Toen stak Nuri Ö. zijn onderbuurman dood, Ö was tijdens de gewelddaad volledig ontoerekeningsvatbaar. De gemeente meldt dat dit "een van de eerste ernstige incidenten door personen met onbegrepen en onveilig gedrag in een oplopende trend" was. Volgens wethouder Alexander Scholtes (Zorg) is er dan ook "direct actie nodig om deze oplopende trend te doorbreken".

Mensen die tijdens de pilot melding maken van overlast door verward gedrag en bellen met het centrale telefoonnummer komen uit op een centraal meldpunt op het stadhuis. Daar gaan medewerkers van de GGD, GGZ, woningcorporaties en politie samenwerken, zodat meldingen "snel en adequaat" behandeld kunnen worden. Ook gaat het meldpunt zaken oppakken die op de plank zijn blijven liggen.

Meer uit Binnenland

Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

29 seconden geleden
Drukte op wegen naar Duitsland, mogelijk veel 'vuurwerkverkeer'

DEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.

12 minuten geleden
Tien aanhoudingen om ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.

31 minuten geleden
Nog geen nieuwe zoektocht vrijwilligers naar tiener Milan gepland

HEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.

39 minuten geleden
Weer vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijf in Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

1 uur geleden
Monumentaal aquarium Artis in juni weer open na grote renovatie

AMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.

1 uur geleden
Dit jaar meer vlinders in lente, minder in zomer en najaar

WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".

2 uur geleden