Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proef met aanpak van overlast door verwarde mensen in Amsterdam

Proef met aanpak van overlast door verwarde mensen in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam begint in december een proef met maatregelen tegen overlast door mensen met verward gedrag. Zo komt er bijvoorbeeld een centraal telefoonnummer om melding te maken van mensen met verward gedrag. De pilot gaat zeker een halfjaar lopen.

De gemeente kwam tot de proef naar aanleiding van een onderzoek naar de dodelijke steekpartij aan de Robert Scottstraat vorig jaar augustus in Nieuw-West. Toen stak Nuri Ö. zijn onderbuurman dood, Ö was tijdens de gewelddaad volledig ontoerekeningsvatbaar. De gemeente meldt dat dit "een van de eerste ernstige incidenten door personen met onbegrepen en onveilig gedrag in een oplopende trend" was. Volgens wethouder Alexander Scholtes (Zorg) is er dan ook "direct actie nodig om deze oplopende trend te doorbreken".

Mensen die tijdens de pilot melding maken van overlast door verward gedrag en bellen met het centrale telefoonnummer komen uit op een centraal meldpunt op het stadhuis. Daar gaan medewerkers van de GGD, GGZ, woningcorporaties en politie samenwerken, zodat meldingen "snel en adequaat" behandeld kunnen worden. Ook gaat het meldpunt zaken oppakken die op de plank zijn blijven liggen.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

10 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

12 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

15 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

16 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

16 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

17 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

17 uur geleden