Proef haven Rotterdam met luchtverkeersleiding voor drones
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven start een proef met luchtverkeersleiding en regelgeving voor het gebruik van drones boven het gebied. Het is voor het eerst dat dit gebeurt in Nederland. De dienst is volgens het Havenbedrijf nodig omdat het professionele droneverkeer sterk groeit en naar verwachting blijft groeien.
Havenbedrijf Rotterdam wil er met de proef achter zien te komen hoe en wie het stroomlijnen van droneverkeer het beste kan en hoopt te komen tot goede regels voor een veilig gebruik van het zogenoemde lage luchtruim. Drones worden steeds vaker gebruikt. Ze zijn volgens het Havenbedrijf snel, schoon, onderhoudsvriendelijk, relatief goedkoop en veilig, en kunnen gebruikt worden bij inspecties, beveiliging, opsporing van criminaliteit en op termijn voor het bezorgen van pakketten.
De eerste vertiports, luchthavens voor grotere drones die verticaal landen en opstijgen en ook mensen kunnen vervoeren, kunnen in Rotterdam vanaf 2024 getest worden. Als dat goed verloopt zijn vanaf 2026 de allereerste commerciële vluchten met vliegende taxi’s, zij het dan nog mét piloot.
Het havengebied is alleen toegankelijk voor gecertificeerde dronebedrijven die een vergunning bezitten van de Inspectie Leefomgeving en Transport. De proef start halverwege dit jaar en duurt twee jaar. Partijen die mee willen doen aan de proef kunnen zich vanaf donderdag aanmelden.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.
31 minuten geledenTER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.
31 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Friesland heeft over 25 jaar een groot gemaal en extra waterbergingen nodig om overstromingen te voorkomen. Dat concludeert Wetterskip Fryslân, na een berekening van de effecten van het veranderende klimaat op zijn watersysteem. Door de stijgende zeespiegel en toenemende weersextremen, zoals nattere winters, wordt het volgens het waterschap op een bepaald moment onmogelijk om met de huidige maatregelen nog genoeg water af te voeren naar de zee.
47 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Ook deze week zijn er inloopbijeenkomsten in het Gelderse Overasselt, waar inwoners vorige week te maken kregen met een grote schietpartij. De samenkomsten zijn bedoeld voor mensen die misschien hun verhaal kwijt willen, vragen hebben of willen praten over wat ze hebben meegemaakt met Slachtofferhulp Nederland.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kan nog jaren duren voordat Ongehoord Nederland (ON!) definitief uit het publieke bestel verdwijnt. Dat zegt Radboud Ribbert, advocaat gespecialiseerd in mediarecht, tegen het ANP. Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de vergunning van aspirant-omroep ON! in te trekken, maar dat betekent niet dat de omroep ook snel van de buis is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert zegt geen andere keus te hebben dan de erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken nadat het Commissariaat voor de Media heeft geoordeeld dat de omroep zich structureel niet aan de wet houdt. "Na een dergelijk zwaar oordeel moet de minister volgende de mediawet de erkenning van een omroep intrekken", schrijft ze. Als extra argumenten draagt de D66-minister aan dat de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) heeft verzocht om in te grijpen en dat het commissariaat binnen één jaar twee sancties heeft opgelegd.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een week na de gewelddadigheden in Overasselt merkt de politie dat mensen in de wijde omgeving van de plaats waakzaam en alert zijn. Zo werden in de buurt van de Gelderse plaats schoten gehoord, waarop de politie vaststelde dat die knallen van jagers kwamen. Hun is gevraagd het gebied voorlopig te vermijden.
1 uur geleden