Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Productie Nederlandse industrie blijft krimpen

Productie Nederlandse industrie blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september met 3,3 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook in de voorgaande veertien maanden kromp de productie op jaarbasis door lagere orders en een zwakkere bedrijvigheid. De krimp was ook groter dan in augustus.

Ruim de helft van alle bedrijfsklassen in de industrie produceerde in september minder. Van de acht grootste branches liet de transportmiddelenindustrie de grootste productiedaling zien, gevolgd door de branche reparatie en installatie van machines. De voedingsmiddelenindustrie had de grootste stijging.

In mei 2020 bereikte de productie van de industrie een dieptepunt. Daarna werd een stijgende lijn ingezet tot mei 2022. Sindsdien is de trend omgeslagen.

Duitsland

Het CBS meldt verder dat producenten in oktober negatiever waren dan in september. Fabrikanten waren vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook lag het producentenvertrouwen in oktober onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar.

In Duitsland, een belangrijke afzetmarkt voor de Nederlandse industrie, was het vertrouwen van producenten in oktober ook negatiever dan in september. Volgens het Duitse statistiekbureau Destatis lag de productie van de Duitse industrie in september 5,2 procent lager dan een jaar eerder. Ten opzichte van augustus daalde de Duitse productie met 2,8 procent.

Meer uit Financieel

KLM schrapt vluchten Dubai, Riyad en Dammam tot en met 17 mei

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. "Wij blijven de situatie evalueren en houden nauw contact met de relevante autoriteiten", aldus de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

3 minuten geleden
ECB verlaagt groeiverwachting eurozone, handhaaft rente

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.

12 minuten geleden
FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

24 minuten geleden
Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

57 minuten geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

1 uur geleden
Ferrari schort meeste leveringen aan Midden-Oosten op door oorlog

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.

1 uur geleden
Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

3 uur geleden