Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Productie industrie in augustus 4 procent lager

De Nederlandse industrie produceerde in augustus gemiddeld 4 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Daarmee is de daling, veroorzaakt door de coronacrisis, minder groot dan in de voorgaande vier maanden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Net als in juli kromp binnen de industrie de bedrijfstak voor de reparatie en installatie van machines het hardst. Alleen de bedrijfsklasse voor chemische producten voerde in augustus de productie op jaarbasis op, met een stijging van de productie met 2,5 procent.

Ten opzichte van juli steeg de industriële productie met 0,7 procent. Onder industriële ondernemers is het sentiment nog altijd overwegend negatief, maar het vertrouwen neemt wel toe. Vooral over de orderportefeuille zijn de bedrijven minder negatief.

Over de graphic

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?e0546c5. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online.

Meer uit Politiek

Rotterdam: verschil in uitslag te verklaren door berekening

ROTTERDAM (ANP) - Dat bij de verkiezingen in Rotterdam D66 ruim 2000 stemmen meer en de PVV dik 2000 stemmen minder hebben gekregen dan eerder gemeld, komt doordat de voorlopige uitslag is gemaakt op basis van een berekening. Dat laat de gemeente weten nu de definitieve uitslag bekend is.

4 minuten geleden
Koolmees waarschijnlijk voorgedragen als verkenner door D66

DEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees wordt waarschijnlijk de verkenner voor D66. Een ingewijde bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws dat de topman van de NS en voormalig D66-minister "in beeld is" voor de klus. Dinsdag wordt een verkenner voorgedragen na een overleg tussen de fractievoorzitters en voorzitter Martin Bosma van de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16' s voor 1 euro

DEN HAAG (ANP) - Roemenië krijgt 18 Nederlandse F-16's voor het symbolische bedrag van 1 euro, meldt demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) maandag. De gevechtsvliegtuigen zijn al in Roemenië, waar ze worden gebruikt voor de opleiding van Roemeense en Oekraïense vliegers.

2 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: D66 loopt duizenden stemmen uit op PVV

DEN HAAG (ANP) - De voorsprong van D66 ten opzichte van de PVV is met duizenden stemmen toegenomen nadat ruim dertig gemeenten nieuwe tellingen hebben aangeleverd. Dat meldt de Verkiezingsdienst van het ANP. De PVV heeft 1319 stemmen minder dan eerder gedacht, D66 juist 4314 stemmen meer.

3 uur geleden
Oud-minister Dijkgraaf voorzitter wetenschappelijk bureau D66

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister en natuurkundige Robbert Dijkgraaf is de nieuwe voorzitter van het wetenschappelijk bureau van D66, de Mr. Hans van Mierlo Stichting. "De sterke wetenschappelijke achtergrond en rijke bestuurservaring van Dijkgraaf vormen een grote aanwinst voor de stichting", zegt de stichting maandag.

6 uur geleden
Van Weel gaat uitsluiten hulp aan illegalen beter uitleggen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel en Migratie) gaat in een toelichting op een wetsvoorstel beter uitleggen waarom mensen die hulp verlenen aan illegalen niet strafbaar zouden moeten zijn. De VVD-minister wil daarmee tegemoetkomen aan de kritiek van de Raad van State op zijn wet.

6 uur geleden
Jesse Klaver nieuwe partijleider GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is de nieuwe partijleider van GroenLinks-PvdA. Hij was de enige kandidaat om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer over te nemen, bleek maandag bij een bijeenkomst van de fractie.

9 uur geleden