Producentenvertrouwen krabbelt iets op
DEN HAAG (ANP) - In juni waren industriële ondernemers opnieuw minder negatief. Het producentenvertrouwen ging van min 25,1 in mei naar min 15,1 in juni, zo bleek uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In juni verbeterde het oordeel over de verwachte bedrijvigheid opnieuw zeer sterk. De ongekende verslechtering van dit oordeel in april is in twee maanden tijd grotendeels tenietgedaan, aldus het statistiekbureau. Het oordeel over de orderportefeuille verbeterde ook een fractie. Over de voorraden gereed product oordeelden producenten echter iets negatiever.
Het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar is plus 0,6. Het vertrouwen van de ondernemers bereikte in februari 2018 de hoogste waarde op 10,9 en in april dit jaar het laagste niveau met min 28,7.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
5 uur geleden