Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Producenten: verkoop champagne geraakt door sombere consument

Producenten: verkoop champagne geraakt door sombere consument

PARIJS (ANP/RTR) - De leveringen van Franse champagne zijn vorig jaar met bijna 10 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Economische en politieke onzekerheden drukten op de vraag naar de mousserende wijn in belangrijke markten zoals Frankrijk en de Verenigde Staten, meldt de Franse belangenvereniging Comité Champagne.

Producenten hadden in juli vorig jaar al opgeroepen tot een verlaging van het aantal geoogste druiven, nadat de verkopen ruim 15 procent waren weggezakt in het eerste halfjaar van 2024. Over het hele jaar daalde het aantal leveringen met 9,2 procent tot ruim 271 miljoen flessen.

"Champagne is een echte graadmeter voor de gemoedstoestand van consumenten", zegt medevoorzitter Maxime Toubart. "Het is geen tijd om te vieren", zei hij, verwijzend naar onder meer de inflatie, wereldwijde conflicten en politieke onzekerheden in belangrijke champagnemarkten. De Franse markt was goed voor ruim 118 miljoen flessen, een daling van 7,2 procent ten opzichte van 2023. De export van champagneflessen ging omlaag met bijna 11 procent.

De belangenvereniging meldde vorige zomer dat de oogst in de Champagnestreek te lijden had gehad onder slecht weer. Hier hadden meer Franse wijnboeren last van. Het Franse ministerie van Landbouw meldde vorig jaar dat wijngaarden in 2024 naar verwachting een stuk minder wijn opleveren, door het slechte weer. Door vorst en regen grepen ziektes om zich heen die de groei van druiven schaadden.

In tegenstelling tot de productie van andere wijn is de meeste champagne een mengsel van verschillende oogstjaren, waarbij voorraden van eerdere jaren worden gebruikt. Deze voorraden worden aangevuld tijdens goede jaren en kunnen compenseren voor slechte oogsten.

Meer uit Financieel

Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

14 minuten geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

1 uur geleden
Beurzen in New York voorzichtig in de plus na techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.

1 uur geleden
Eerste schepen gaan volgens evacuatieplan door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.

3 uur geleden
Duitse regering schrapt bouw fregatten, koopt acht bij concurrent

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.

5 uur geleden
Oman wijst tijdelijke vaarroutes aan in Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.

6 uur geleden
FT: Duitse regering wil bouw fregatten Damen helemaal schrappen

LONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.

7 uur geleden