Producent van Marlboro wil Russische markt verlaten
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Tabaksproducent Philip Morris International wil de Russische markt verlaten vanwege de invasie in Oekraïne. De fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten verkoopt een aantal merken sigaretten al niet meer in Rusland, maar het is nog onduidelijk welke dat zijn. Philip Morris International boekt jaarlijks zo'n 6 procent van zijn omzet in het land.
Het concern voegt zich bij de almaar groeiende uittocht van westerse bedrijven uit Rusland vanwege de oorlog en de westerse sancties tegen Moskou. Eerder staakte de grote Britse tabaksproducent Imperial Brands, met sigarettenmerken als Gauloises, West en Davidoff, al zijn activiteiten in Rusland.
Rusland is gemeten naar volume de op drie na grootste tabaksmarkt ter wereld, met een geschatte waarde van meer dan 16 miljard euro per jaar. Bijna een derde van de volwassen bevolking in Rusland rookt. De Russische overheid haalt jaarlijks miljarden op met accijns op tabak.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
4 uur geledenWOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.
5 uur geleden