Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Producent Roundup in gesprek over schikkingen

Producent Roundup in gesprek over schikkingen

LEVERKUSEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern Bayer gaat mogelijk schikken in rechtszaken rond onkruidverdelger Roundup. De onderneming is hierover in gesprek met aanklagers. Om daar tijd voor vrij te maken worden twee rechtszaken in de Verenigde Staten uitgesteld. Bayer is aangeklaagd door duizenden mensen, die zeggen kanker te hebben gekregen doordat ze de omstreden onkruidbestrijder gebruikten.

Het Duitse chemiebedrijf kreeg Roundup in handen door de overname van Monsanto. Tot dusver heeft het bedrijf altijd volgehouden dat het middel veilig voor gebruik is, maar in eerdere rechtszaken rond Roudup werd Bayer veroordeeld tot het betalen van hoge schadevergoedingen.

Het uitstel betreft overigens twee rechtszaken, die begin volgend jaar zouden beginnen in Californië. Volgend jaar staan nog wel een aantal andere Roundup-zaken op de rol. In de Verenigde Staten lopen bijna 43.000 zaken tegen Bayer vanwege de onkruidbestrijder, liet het bedrijf in oktober weten. Een schikking kan een voorbode zijn van meer afspraken met klagers.

Meer uit Financieel

Vervoerders: ov-staking voor reizigers heel vervelend

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.

7 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro loopt 15 miljoen euro mis door Iranoorlog

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.

18 minuten geleden
NS kan impact ov-staking 9 september pas later inschatten

UTRECHT (ANP) - NS kan de gevolgen van de aangekondigde landelijke staking in het openbaar vervoer op 9 september nog niet inschatten. Vakbond FNV heeft de 24-uursstaking nog niet officieel bij de spoorvervoerder aangemeld, wat wel nodig is om de impact te kunnen bepalen. "Het kan nog best even duren" voordat die aanzegging binnen is, meldt een woordvoerster van NS.

56 minuten geleden
Opnieuw groei voor vliegveld MAA, maar doelen blijven uit zicht

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport (MAA) heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer vluchten en vracht afgehandeld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal passagiersvluchten steeg ten opzichte van vorig jaar met bijna 14 procent naar 1400, de sterkste toename van alle Nederlandse luchthavens. De cijfers blijven echter ver achter bij de doelen voor de luchthaven om te groeien.

59 minuten geleden
Ook olie- en gasconcern BP wil af van activiteiten in Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern BP wil af van zijn activiteiten in de Noordzee. De nieuwe topvrouw Meg O'Neill is bezig de portefeuille van het bedrijf te herstructureren, onder meer om schulden te verlagen. Het werk in de Noordzee voor de Britse kust omvat vijf productiecentra en biedt werk aan ongeveer 1100 mensen. Reuters meldt, na inzage in een interne e-mail, dat het personeelsbestand met 700 mensen wordt verminderd.

1 uur geleden
FNV kondigt landelijke 24-uursstaking aan in ov op 9 september

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer leggen op woensdag 9 september de hele dag het werk neer. Dat heeft vakbond FNV aangekondigd. De actie is gericht tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Het spoor-, streek- en stadsvervoer in Nederland gaat de hele dag plat, volgens de vakbond.

1 uur geleden
Fugro onderuit op Damrak na cijfers, chipbedrijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten en leed meer verlies in de eerste jaarhelft. Volgens Fugro zijn klanten, zoals energiebedrijven en overheden, voorzichtiger geworden en krijgt het bedrijf minder opdrachten. Het aandeel zakte ruim 8 procent.

1 uur geleden