Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Producent Roundup in gesprek over schikkingen

Producent Roundup in gesprek over schikkingen

LEVERKUSEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern Bayer gaat mogelijk schikken in rechtszaken rond onkruidverdelger Roundup. De onderneming is hierover in gesprek met aanklagers. Om daar tijd voor vrij te maken worden twee rechtszaken in de Verenigde Staten uitgesteld. Bayer is aangeklaagd door duizenden mensen, die zeggen kanker te hebben gekregen doordat ze de omstreden onkruidbestrijder gebruikten.

Het Duitse chemiebedrijf kreeg Roundup in handen door de overname van Monsanto. Tot dusver heeft het bedrijf altijd volgehouden dat het middel veilig voor gebruik is, maar in eerdere rechtszaken rond Roudup werd Bayer veroordeeld tot het betalen van hoge schadevergoedingen.

Het uitstel betreft overigens twee rechtszaken, die begin volgend jaar zouden beginnen in Californië. Volgend jaar staan nog wel een aantal andere Roundup-zaken op de rol. In de Verenigde Staten lopen bijna 43.000 zaken tegen Bayer vanwege de onkruidbestrijder, liet het bedrijf in oktober weten. Een schikking kan een voorbode zijn van meer afspraken met klagers.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf Mollie komt met alternatief voor iDEAL

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.

1 uur geleden
Noorwegen komt met tijdelijk verbod op AI-brillen

OSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".

1 uur geleden
AkzoNobel wint in AEX na verkoop Aziatische verfactiviteiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.

2 uur geleden
Recordaantal nieuwe motorfietsen verkocht in Nederland dit jaar

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.

4 uur geleden
Opnieuw minder nieuwbouwwoningen verkocht dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.

4 uur geleden
Totale studieschuld in Nederland voor het eerst gedaald

DEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.

4 uur geleden
ACM ziet slecht functionerende markt voor middelbareschoolboeken

DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".

5 uur geleden