Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Producent harde computerschijven Seagate schrapt duizenden banen

Producent harde computerschijven Seagate schrapt duizenden banen

FREMONT (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse producent van harde schijven voor computers Seagate Technology gaat 3000 banen schrappen vanwege een sterk afzwakkende vraag naar zijn producten. Seagate is 's werelds grootste maker van hard drives en klanten kopen veel minder spullen bij het bedrijf door de zorgen over een economische recessie. De vraag naar computers is al flink aan het dalen omdat consumenten en bedrijven de hand op de knip houden vanwege de hoge inflatie en economische onzekerheid.

Het banenverlies komt neer op ongeveer 7,5 procent van het totale personeelsbestand van Seagate en moet helpen de kosten fors te verlagen. Topman Dave Mosley gaf aan dat het in Californië gevestigde Seagate te kampen heeft met buitengewoon uitdagende marktomstandigheden en dat daarom snelle en ingrijpende actie nodig is om de financiële prestaties te verbeteren.

De omzet zakte in het afgelopen kwartaal naar 2 miljard dollar, van 3,1 miljard dollar een jaar eerder. Het bedrijf verwacht dat de omzet dit lopende kwartaal verder kan dalen tot onder de 2 miljard dollar. Daarmee zou de kwartaalomzet voor het eerst sinds 2005 onder de 2 miljard dollar uitkomen.

China

Daarnaast wordt Seagate er door de Amerikaanse autoriteiten van beschuldigd de exportregels naar China te hebben overtreden door technologie te leveren aan een Chinees bedrijf dat op de Amerikaanse zwarte lijst staat. Volgens persbureau Reuters gaat het om het Chinese technologieconcern Huawei. Seagate ontkent de exportregels naar China te hebben geschonden.

Chipbedrijf Intel zou plannen hebben om 10.000 banen te schrappen vanwege de uitdagende omstandigheden op de computer- en chipmarkt. Intel komt donderdag met kwartaalcijfers en kan dan ook het banenverlies bekend gaan maken.

Meer uit Financieel

Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

29 minuten geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

43 minuten geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

2 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

2 uur geleden
Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

2 uur geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

3 uur geleden
Besparingsmaatregelen KLM leiden nog niet tot herstel

AMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.

3 uur geleden