Producent Batavus en Sparta schrapt tot 150 banen in Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell Group, bekend van merken als Batavus en Sparta, gaat in Heerenveen 100 tot 150 banen schrappen, omdat een deel van de productie wordt verplaatst naar fabrieken in Hongarije en Turkije. In Heerenveen worden de twee bestaande fabrieken van Accell samengevoegd, met banenverlies tot gevolg.
Het bedrijf heeft het personeel dinsdagochtend ingelicht over de reorganisatieplannen. Er wordt nog overleg gevoerd over een advies van de ondernemingsraad en ook met de vakbonden.
In Heerenveen zou Accell ongeveer vaste 320 werknemers in dienst hebben. Volgens de onderneming moet de ingreep helpen om de toeleveringsketen te vereenvoudigen en de concurrentiepositie te verbeteren.
'Grote impact'
Accell gaat de productie van modellen met hoge volumes verplaatsen naar Hongarije en Turkije. In de samengevoegde fabriek in Heerenveen zullen dan specialistische merken en modellen worden geproduceerd, waaronder bakfietsen van Babboe en Carqon.
"Helaas kan de verplaatsing van productie niet plaatsvinden zonder dat bepaalde functies komen te vervallen, en we realiseren ons dat dit een grote impact zal hebben op de betrokken mensen. We zullen ons uiterste best doen om iedereen zo goed mogelijk te informeren en bij te staan", zegt topman Tjeerd Jegen van Accell.
Marktleider
Vakbond FNV zegt zich zorgen te maken over het voortbestaan van Accell in Heerenveen. "Als er niet snel geïnvesteerd wordt in nieuwe productieprocessen, dan voorzie ik op korte termijn een tweede reorganisatiegolf op ons afkomen; met uiteindelijk einde oefening van Accell in Nederland. Wij willen dan ook zo snel mogelijk met de Accell-directie om tafel om hun plannen verder toe te lichten, waarbij er ook harde afspraken moeten komen over een fatsoenlijk sociaal plan voor de getroffen werknemers", zegt FNV-bestuurder Erik Kotters.
Accell, met ook merken als Koga, Lapierre en Raleigh, is naar eigen zeggen Europees marktleider in e-bikes en de op een na grootste in fietsonderdelen en accessoires. Accell werd in 2022 overgenomen voor 1,6 miljard euro door een consortium van investeerders, geleid door het Amerikaanse KKR. De onderneming heeft circa 3700 mensen in dienst, verspreid over vijftien landen en verkoopt producten in ruim tachtig landen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
7 uur geleden