Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Producent Batavus en Sparta schrapt tot 150 banen in Heerenveen

Producent Batavus en Sparta schrapt tot 150 banen in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell Group, bekend van merken als Batavus en Sparta, gaat in Heerenveen 100 tot 150 banen schrappen, omdat een deel van de productie wordt verplaatst naar fabrieken in Hongarije en Turkije. In Heerenveen worden de twee bestaande fabrieken van Accell samengevoegd, met banenverlies tot gevolg.

Het bedrijf heeft het personeel dinsdagochtend ingelicht over de reorganisatieplannen. Er wordt nog overleg gevoerd over een advies van de ondernemingsraad en ook met de vakbonden.

In Heerenveen zou Accell ongeveer vaste 320 werknemers in dienst hebben. Volgens de onderneming moet de ingreep helpen om de toeleveringsketen te vereenvoudigen en de concurrentiepositie te verbeteren.

'Grote impact'

Accell gaat de productie van modellen met hoge volumes verplaatsen naar Hongarije en Turkije. In de samengevoegde fabriek in Heerenveen zullen dan specialistische merken en modellen worden geproduceerd, waaronder bakfietsen van Babboe en Carqon.

"Helaas kan de verplaatsing van productie niet plaatsvinden zonder dat bepaalde functies komen te vervallen, en we realiseren ons dat dit een grote impact zal hebben op de betrokken mensen. We zullen ons uiterste best doen om iedereen zo goed mogelijk te informeren en bij te staan", zegt topman Tjeerd Jegen van Accell.

Marktleider

Vakbond FNV zegt zich zorgen te maken over het voortbestaan van Accell in Heerenveen. "Als er niet snel geïnvesteerd wordt in nieuwe productieprocessen, dan voorzie ik op korte termijn een tweede reorganisatiegolf op ons afkomen; met uiteindelijk einde oefening van Accell in Nederland. Wij willen dan ook zo snel mogelijk met de Accell-directie om tafel om hun plannen verder toe te lichten, waarbij er ook harde afspraken moeten komen over een fatsoenlijk sociaal plan voor de getroffen werknemers", zegt FNV-bestuurder Erik Kotters.

Accell, met ook merken als Koga, Lapierre en Raleigh, is naar eigen zeggen Europees marktleider in e-bikes en de op een na grootste in fietsonderdelen en accessoires. Accell werd in 2022 overgenomen voor 1,6 miljard euro door een consortium van investeerders, geleid door het Amerikaanse KKR. De onderneming heeft circa 3700 mensen in dienst, verspreid over vijftien landen en verkoopt producten in ruim tachtig landen.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

25 minuten geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

2 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

2 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

5 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

6 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

7 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

8 uur geleden