Proces Weinstein opgeschort na paniekaanval getuige
NEW YORK (ANP) - Een vrouw die Harvey Weinstein ervan beschuldigt haar tweemaal te hebben verkracht, moest haar getuigenis in de zaak tegen de filmproducent maandag staken. Jessica Mann kreeg tijdens de verhoring door de verdediging een paniekaanval, waarna de rechter de zaak voor de rest van de dag opschortte.
Mann werd vijf uur verhoord door de advocate van Weinstein. Rond vier uur 's middags gaf ze aan een paniekaanval te hebben, waarna de rechter besloot dat het beter was de zaak dinsdag verder te laten gaan.
De verdediging van Weinstein kwam met e-mails op de proppen van Mann aan Weinstein, die ze verstuurde na een van de vermeende verkrachtingen, waarin ze zich liefhebbend opstelt. In een van de mails bedankt ze hem voor zijn steun en stelt dat hij haar heeft "geleerd een vrouw te zijn".
Meer uit Buitenland
NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
14 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
10 uur geleden