Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces van start tegen pleger mislukte aanslag op synagoge Halle

Proces van start tegen pleger mislukte aanslag op synagoge Halle

MAAGDENBURG (ANP) - Dinsdag begint het proces tegen de 28-jarige Stephan B. die wordt beschuldigd van moord, pogingen daartoe en van een van de ernstigste antisemitische terroristische aanslagen in de Bondsrepubliek. Hij ging 9 oktober vorig jaar bewapend met vuurwapens, explosieven en molotovcocktails naar de synagoge van de stad Halle. Daar werd de joodse feestdag Jom Kipoer gevierd en Stephan B. probeerde er herhaaldelijk vergeefs binnen te dringen. De gepantserde toegangsdeur begaf het niet.

Vervolgens sloeg hij op de vlucht en vermoordde een 40-jarige vrouw op straat en even later een 20-jarige man in een Döner-zaak. Hij verwondde ook nog twee anderen in Halle ernstig voor hij werd gearresteerd. Stephan B. streamde zijn misdaden op internet.

Het proces had eigenlijk in Naumburg moeten zijn, maar vanwege de grote binnen- en buitenlandse belangstelling is het naar een groter gerechtsgebouw in Maagdenburg verplaatst. Dat is ook om veiligheidsredenen. De Duitse veiligheidsdienst ziet in de misdaden sterke gelijkenissen met de aanslagen van een rechts-extremist in het Nieuw-Zeelandse Christchurch die in maart 2019 met vuurwapens ruim vijftig mensen doodde bij zijn gestreamde aanvallen op onder meer een moskee.

Het proces tegen Stephan B. moet in oktober zijn afgerond. Hij wordt omschreven als een extremist die klaagde over 'de zionistische regering' in Duitsland, een begrip in ultra-rechtse kringen. Hij zou geen lid zijn geweest van een bepaald netwerk, maar op eigen houtje hebben gehandeld.

Meer uit Buitenland

Energiebedrijf Nepal denkt dat tientallen vermisten nog leven

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het Nepalese energiebedrijf NEA heeft nog altijd hoop dat tientallen werkers die na de overstroming in het land vastzitten onder de grond nog in leven zijn. Het gaat om 46 mensen die in een "kamerachtig bouwwerk in de tunnel" van een waterkrachtcentrale moeten zitten, zegt Amshu Kiran Shahi van NEA. Verschillende zoekacties hebben nog niets opgeleverd.

6 minuten geleden
Kallas: aanval Leipzig door Rusland gesteund terrorisme

WICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.

1 uur geleden
Wadephul voelt brede steun Europa na beschuldiging Rusland

WICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.

2 uur geleden
Leden Revolutionaire Garde en militie gedood bij aanvallen VS

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.

2 uur geleden
Dodental Nepal en Tibet week na overstroming boven de 1100

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.

4 uur geleden
Amerikaans vliegdekschip Abraham Lincoln aangekomen in Thailand

LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.

7 uur geleden
Hongkongse activist Wong bekent schuld en riskeert levenslang

HONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.

7 uur geleden