Proces Trump over verkiezingsfraude begint later dan gepland
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het proces tegen de voormalige Amerikaanse president Donald Trump rond verkiezingsfraude begint later dan gepland. De rechtbank in Washington meldde vrijdag dat het proces uitgesteld is door onopgeloste juridische kwesties in de zaak. Aanvankelijk zou het proces op 4 maart starten, een nieuwe datum moet nog worden vastgesteld.
Tegen de voormalige president lopen momenteel vier gerechtelijke procedures op basis van 91 aanklachten. In Washington wordt hij aangeklaagd voor zijn pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 ongedaan te maken.
Trump wijst alle beschuldigingen van de hand en beschouwt zijn vervolging als een poging van zijn politieke tegenstanders om te voorkomen dat hij opgaat voor een nieuwe ambtstermijn.
Volgens deskundigen zou een veroordeling Trump juridisch niet beletten deel te nemen aan de presidentsverkiezingen in november, vooral omdat het onzeker is of er tegen die tijd een definitief oordeel beschikbaar is.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
15 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
2 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
4 uur geleden