Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Proces Trump kan nog dagen duren'

'Proces Trump kan nog dagen duren'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump kan mogelijk nog enkele dagen duren. De prominente Democraat Debbie Stabenow zegt dat haar partij wil garanderen dat iedere senator voor de definitieve stemming de kans krijgt zijn of haar stemgedrag toe te lichten. Dergelijke speeches kunnen 10 minuten duren.

De door Republikeinen gedomineerde Senaat moet eerst nog stemmen over de vraag of nog getuigen gehoord moeten worden. Als daar zoals verwacht onvoldoende steun voor is, kan mogelijk op korte termijn worden gestemd over de vraag of Trump afgezet moet worden. Hij wordt beschuldigd van machtsmisbruik en het belemmeren van onderzoek daarnaar.

Senator Stabenow zegt dat de leiders van de Republikeinen en Democraten in de Senaat nog onderhandelen over de volgende stappen. Ze zegt niet te kunnen voorspellen wat hierna gaat gebeuren.

Meer uit Buitenland

Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

1 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

1 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

1 uur geleden
Protesten scholieren hervat na vakantie in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.

2 uur geleden
Belgische media: premier dient ontslag in na begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.

5 uur geleden
Donald Trump op lijst met vijanden van persvrijheid

PARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.

5 uur geleden
Twaalf buitenlandse slachtoffers treinramp Spanje geïdentificeerd

URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.

10 uur geleden