Proces tegen verdachten bloedbad Charlie Hebdo week uitgesteld
PARIJS (ANP) - Het proces in Parijs tegen veertien verdachten die medeplichtig zouden zijn aan de aanslagen op de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo en een joodse supermarkt in 2015 is voor een week opgeschort. Nog twee beklaagden zijn positief op het coronavirus getest en moeten in isolatie.
Bij de hoofdverdachte werd zaterdag het longvirus vastgesteld, reden voor de rechtbank de andere verdachten eveneens te testen. "Gezien de geldende gezondheidsprotocollen die isolatie vereisen van zowel positieve als contactgevallen, zal de hoorzitting deze week niet kunnen worden hervat", schrijft de voorzitter van de rechtbank in een mail aan alle advocaten.
Het proces werd woensdag al stilgelegd omdat de hoofdverdachte begon over te geven. Hij werd teruggestuurd naar de gevangenis waar hij een arts bezocht. De dag daarop werd de zitting voortgezet. Na het testresultaat van zaterdag hield de rechtbank de zitting tot dinsdag aan, onder voorbehoud van het resultaat van de andere testen.
De aanslagen in 2015 werden gepleegd uit naam van islamitisch extremisme. Het weekblad Charlie Hebdo had spotprenten van de profeet Mohammed gepubliceerd. De drie daders zijn al dood en degenen die nu terechtstaan worden verdacht van zaken als lidmaatschap van een terreurorganisatie en het financieren van terrorisme. Er vielen destijds in totaal zeventien doden.
Het proces tegen de verdachten is ruim twee maanden geleden begonnen en er zijn al bijna 150 getuigen en experts aan het woord geweest.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Israël gaat zich waarschijnlijk terugtrekken uit bezet gebied in het zuiden van Libanon, zei de Amerikaanse president Donald Trump in een persconferentie die volgde op de NAVO-top in Ankara. Trump zei dit met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te hebben besproken.
14 minuten geledenANKARA (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft NAVO-chef Mark Rutte uitvoerig geprezen voor de manier waarop hij de top in Ankara heeft geleid. Volgens Merz is het succes van de top te danken aan de Nederlandse oud-premier.
25 minuten geledenKARACHI/ORMARA (ANP/AFP) - Pakistaanse reddingswerkers hebben voor de kust het wrak gevonden van een dinsdagavond verdwenen vrachtvliegtuig. Het vloog met vijf bemanningsleden van Karachi naar de Verenigde Arabische Emiraten, maar verdween ongeveer 240 kilometer ten westen van Karachi.
32 minuten geledenANKARA (ANP) - Onder de NAVO-landen is wel degelijk sprake van eenheid, zei premier Rob Jetten op het topoverleg van het bondgenootschap in Ankara. Hij hoopt dat die eenheid "in de komende uren en dagen meer en meer aan de buitenkant zichtbaar wordt".
40 minuten geledenSCHONGAU (ANP/DPA) - De politie in het Zuid-Duitse Schongau heeft geen reden te denken dat de mesaanval in die plaats eerder op de dag het werk is van meer dan één dader. Dat meldt de politie Oberbayern Süd op X. Geen van de twee meisjes die woensdagmiddag gewond raakten op het Welfen-Gymnasium verkeert in levensgevaar.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het Franse Hof van Cassatie zegt de zaak van de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen uiterlijk begin april te kunnen behandelen. Dinsdag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor het verduisteren van EU-geld, maar nog dezelfde dag maakte ze bekend in cassatie te gaan en alsnog deel te nemen aan de verkiezingen.
47 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni zegt dat haar land zich zal gaan houden aan de NAVO-bestedingsnorm van 5 procent voor 2035, maar wel op een eigen manier. Ze wil zelf het tijdspad en de procedure bepalen en is van plan om voorrang te geven aan de Italiaanse defensiesector.
50 minuten geleden