Proces tegen verdachten bloedbad Charlie Hebdo week uitgesteld
PARIJS (ANP) - Het proces in Parijs tegen veertien verdachten die medeplichtig zouden zijn aan de aanslagen op de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo en een joodse supermarkt in 2015 is voor een week opgeschort. Nog twee beklaagden zijn positief op het coronavirus getest en moeten in isolatie.
Bij de hoofdverdachte werd zaterdag het longvirus vastgesteld, reden voor de rechtbank de andere verdachten eveneens te testen. "Gezien de geldende gezondheidsprotocollen die isolatie vereisen van zowel positieve als contactgevallen, zal de hoorzitting deze week niet kunnen worden hervat", schrijft de voorzitter van de rechtbank in een mail aan alle advocaten.
Het proces werd woensdag al stilgelegd omdat de hoofdverdachte begon over te geven. Hij werd teruggestuurd naar de gevangenis waar hij een arts bezocht. De dag daarop werd de zitting voortgezet. Na het testresultaat van zaterdag hield de rechtbank de zitting tot dinsdag aan, onder voorbehoud van het resultaat van de andere testen.
De aanslagen in 2015 werden gepleegd uit naam van islamitisch extremisme. Het weekblad Charlie Hebdo had spotprenten van de profeet Mohammed gepubliceerd. De drie daders zijn al dood en degenen die nu terechtstaan worden verdacht van zaken als lidmaatschap van een terreurorganisatie en het financieren van terrorisme. Er vielen destijds in totaal zeventien doden.
Het proces tegen de verdachten is ruim twee maanden geleden begonnen en er zijn al bijna 150 getuigen en experts aan het woord geweest.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet haar kernwapens bij de tijd brengen, hebben de lidstaten afgesproken. Ook de planning en coördinatie moeten worden versterkt, staat in een verklaring van het nucleaire overlegorgaan van de alliantie.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt alle banden met EU-buitenlandchef Kaja Kallas te verbreken. In een bericht op X schrijft hij dat Kallas zich "al enige tijd geobsedeerd bezighoudt met Israël". Ook zou ze zich "overduidelijk oneerlijk" gedragen tegenover Israël.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten gaan de komende zes maanden heroverwegen welke troepen en militaire bases ze in Europa willen houden, zegt defensieminister Pete Hegseth. De evaluatie moet ervoor zorgen dat Europa grotendeels voor zijn eigen verdediging zorgt én dat de VS ongehinderd vanuit Europa kunnen blijven opereren, lichtte Hegseth tijdens een vergadering met NAVO-collega's toe.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Zweden, Noorwegen en Canada komen met een nieuw steunpakket voor Oekraïne. Dat zegt de Zweedse minister van Defensie Pål Jonson voorafgaand aan een NAVO-bijeenkomst voor defensieministers in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Duitse marinevaartuigen zijn onderweg naar de Straat van Hormuz in voorbereiding op mogelijke inzet in de belangrijke zeestraat. Dat zegt minister van Defensie Boris Pistorius in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen zijn. Ze varen volgens hem inmiddels in het Suezkanaal.
2 uur geledenADDIS ABEBA (ANP) - Zeker 13 miljoen mensen in Afrika zijn vorig jaar getroffen door ernstige gevolgen van klimaatverandering, zoals overstromingen en droogte. Volgens de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de VN zijn daardoor in totaal meer dan 3000 mensen omgekomen. Door de voortschrijdende opwarming heeft het continent ook nauwelijks nog gletsjers over, meldt de WMO donderdag in een jaarlijks rapport.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Een Engels kiesdistrict tussen Manchester en Liverpool kiest donderdag een nieuw parlementslid. De stembureaus zijn open en blijven dat tot 23.00 uur onze tijd. De tussentijdse verkiezing wordt met belangstelling gevolgd vanwege de deelname van Labour-veteraan en burgemeester van Manchester Andy Burnham.
3 uur geleden