Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen verdachte moordpoging Trump uitgesteld

Proces tegen verdachte moordpoging Trump uitgesteld

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag besloten het proces tegen de verdachte van de tweede moordpoging op de verkozen president Donald Trump uit te stellen tot september 2025. Advocaten van de verdachte, Ryan Routh, vroegen om uitstel van de geplande datum van 10 februari, verwijzend naar de grote hoeveelheid bewijsmateriaal in de zaak.

Districtsrechter Aileen Cannon uit Florida stemde in met het uitstel, maar noemde het verzoek van de verdediging om de zaak uit te stellen tot december 2025 "buitensporig". Het proces begint nu op 8 september 2025.

De 58-jarige Routh wordt geconfronteerd met vijf federale aanklachten, waaronder poging tot moord op Trump. Routh werd eerder ook al aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Volgens de aanklagers zou Routh uren buiten de golfbaan van Trump hebben gezeten met een geweer door het hek gericht. Routh zou volgens justitie ook een briefje hebben geschreven waarin hij bevestigt dat zijn actie een moordpoging was.

Routh heeft verklaard onschuldig te zijn.

Meer uit Buitenland

Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

52 minuten geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

53 minuten geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

2 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

5 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

6 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

7 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

11 uur geleden