
Proces tegen Trump rond zwijggeld voor pornoster begint 15 april
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Het proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump rond zwijggeld voor pornoster Stormy Daniels begint op 15 april. Een rechter in New York heeft die datum bepaald, hoewel de verdediging van Trump liever langer uitstel had gehad. De zaak had eigenlijk deze maandag moeten beginnen. Trump kan nu de allereerste voormalige president in de Amerikaanse geschiedenis worden die terechtstaat.
In het pornoproces gaat het om 34 strafbare feiten rond geknoei met de boekhouding. Zo zou zijn gesjoemeld met de betalingen aan Stormy Daniels, die op zich niet illegaal zijn. Met het zwijggeld van 130.000 dollar wilde Trump voorkomen dat de vrouw details over de affaire tussen de twee naar buiten zou brengen tijdens de campagne voor de presidentsverkiezingen van 2016, die hij won.
Tegen Trump, die in november weer president wil worden, lopen meer zaken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De nucleaire installatie in Fordow is "ernstig en zwaar beschadigd" geraakt door het Amerikaanse bombardement van vorige maand, maar dat is niet het einde van het Iraanse nucleaire programma. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi gezegd in een interview met CBS News.
2 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Paramount, het moederbedrijf van de Amerikaanse nieuwszender CBS News, heeft een schikking getroffen met president Donald Trump over een interview met Kamala Harris tijdens de verkiezingscampagne. Trump spande een rechtszaak aan omdat het interview volgens hem op een misleidende manier was bewerkt zodat Harris in een goed daglicht werd geplaatst.
36 minuten geledenDHARAMSALA (ANP/RTR/AFP) - De dalai lama heeft bevestigd dat er een opvolger gekozen zal worden na zijn dood. Volgens de Tibetaanse spirituele leider moet dat gebeuren door de Gaden Phodrang Trust, een stichting die hij zelf heeft opgezet en die opereert vanuit India. "Niemand anders heeft de autoriteit om zich daarmee te bemoeien."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC maakt zich volgens 107 medewerkers en driehonderd andere mensen uit de mediabranche schuldig aan "censuur" met betrekking tot Israël en ook voert zij "pr voor de Israëlische regering". Dat deden ze in een brief aan de directie.
2 uur geledenCAIRO (ANP/AFP) - In de Golf van Suez, een uitloper van het noorden van de Rode Zee, zijn minstens vier mensen om het leven gekomen toen een schip kapseisde. Zo'n twintig mensen raakten gewond. Dat melden Egyptische autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.
4 uur geledenFLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
12 uur geleden