Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen
NEW YORK (ANP/RTR) - Het proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels begint op 25 maart. De rechter in New York verwierp donderdag Trumps verzoek om de aanklachten in te trekken en dus wordt het de eerste strafzaak tegen hem die daadwerkelijk voor de rechter komt.
Trump heeft eerder al verklaard niet schuldig te zijn aan de 34 aanklachten. Die gaan over het vervalsen van documenten rond het betalen van zwijggeld aan Daniels en drie andere personen. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar in de Verenigde Staten, maar de manier waarop hij dat in zijn zakelijke administratie probeerde te verbergen is dat volgens de aanklagers wel.
Daniels en voormalig Playboymodel Karen McDougal zouden respectievelijk 130.000 dollar (120.000 euro) en 150.000 dollar hebben gekregen om niet in het openbaar te vertellen dat ze seks hadden gehad met Trump. Ook kreeg een portier van de Trump Tower 30.000 dollar omdat hij beweerde te weten van een buitenechtelijk kind van de oud-president. Zij kregen die betalingen allemaal tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Volgens de aanklagers heeft Trump geprobeerd om de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen" door het zwijggeld te verdoezelen in de administratie.
Het is de eerste keer in de Amerikaanse geschiedenis dat een strafrechtelijke zaak tegen een voormalige president begint. De 77-jarige Trump herhaalde donderdag zijn beweringen dat de zaak politiek gemotiveerd is. Volgens de waarschijnlijke Republikeinse presidentskandidaat is de zaak alleen aangespannen omdat hij meedoet aan de presidentsverkiezingen, "en omdat ik het goed doe".
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
46 minuten geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
3 uur geleden