Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen
NEW YORK (ANP/RTR) - Het proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels begint op 25 maart. De rechter in New York verwierp donderdag Trumps verzoek om de aanklachten in te trekken en dus wordt het de eerste strafzaak tegen hem die daadwerkelijk voor de rechter komt.
Trump heeft eerder al verklaard niet schuldig te zijn aan de 34 aanklachten. Die gaan over het vervalsen van documenten rond het betalen van zwijggeld aan Daniels en drie andere personen. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar in de Verenigde Staten, maar de manier waarop hij dat in zijn zakelijke administratie probeerde te verbergen is dat volgens de aanklagers wel.
Daniels en voormalig Playboymodel Karen McDougal zouden respectievelijk 130.000 dollar (120.000 euro) en 150.000 dollar hebben gekregen om niet in het openbaar te vertellen dat ze seks hadden gehad met Trump. Ook kreeg een portier van de Trump Tower 30.000 dollar omdat hij beweerde te weten van een buitenechtelijk kind van de oud-president. Zij kregen die betalingen allemaal tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Volgens de aanklagers heeft Trump geprobeerd om de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen" door het zwijggeld te verdoezelen in de administratie.
Het is de eerste keer in de Amerikaanse geschiedenis dat een strafrechtelijke zaak tegen een voormalige president begint. De 77-jarige Trump herhaalde donderdag zijn beweringen dat de zaak politiek gemotiveerd is. Volgens de waarschijnlijke Republikeinse presidentskandidaat is de zaak alleen aangespannen omdat hij meedoet aan de presidentsverkiezingen, "en omdat ik het goed doe".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
6 uur geleden