Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen

Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen

NEW YORK (ANP/RTR) - Het proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels begint op 25 maart. De rechter in New York verwierp donderdag Trumps verzoek om de aanklachten in te trekken en dus wordt het de eerste strafzaak tegen hem die daadwerkelijk voor de rechter komt.

Trump heeft eerder al verklaard niet schuldig te zijn aan de 34 aanklachten. Die gaan over het vervalsen van documenten rond het betalen van zwijggeld aan Daniels en drie andere personen. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar in de Verenigde Staten, maar de manier waarop hij dat in zijn zakelijke administratie probeerde te verbergen is dat volgens de aanklagers wel.

Daniels en voormalig Playboymodel Karen McDougal zouden respectievelijk 130.000 dollar (120.000 euro) en 150.000 dollar hebben gekregen om niet in het openbaar te vertellen dat ze seks hadden gehad met Trump. Ook kreeg een portier van de Trump Tower 30.000 dollar omdat hij beweerde te weten van een buitenechtelijk kind van de oud-president. Zij kregen die betalingen allemaal tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Volgens de aanklagers heeft Trump geprobeerd om de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen" door het zwijggeld te verdoezelen in de administratie.

Het is de eerste keer in de Amerikaanse geschiedenis dat een strafrechtelijke zaak tegen een voormalige president begint. De 77-jarige Trump herhaalde donderdag zijn beweringen dat de zaak politiek gemotiveerd is. Volgens de waarschijnlijke Republikeinse presidentskandidaat is de zaak alleen aangespannen omdat hij meedoet aan de presidentsverkiezingen, "en omdat ik het goed doe".

Meer uit Buitenland

Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

15 minuten geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

30 minuten geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

1 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

3 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

4 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

6 uur geleden