Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen

Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen

NEW YORK (ANP/RTR) - Het proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels begint op 25 maart. De rechter in New York verwierp donderdag Trumps verzoek om de aanklachten in te trekken en dus wordt het de eerste strafzaak tegen hem die daadwerkelijk voor de rechter komt.

Trump heeft eerder al verklaard niet schuldig te zijn aan de 34 aanklachten. Die gaan over het vervalsen van documenten rond het betalen van zwijggeld aan Daniels en drie andere personen. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar in de Verenigde Staten, maar de manier waarop hij dat in zijn zakelijke administratie probeerde te verbergen is dat volgens de aanklagers wel.

Daniels en voormalig Playboymodel Karen McDougal zouden respectievelijk 130.000 dollar (120.000 euro) en 150.000 dollar hebben gekregen om niet in het openbaar te vertellen dat ze seks hadden gehad met Trump. Ook kreeg een portier van de Trump Tower 30.000 dollar omdat hij beweerde te weten van een buitenechtelijk kind van de oud-president. Zij kregen die betalingen allemaal tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Volgens de aanklagers heeft Trump geprobeerd om de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen" door het zwijggeld te verdoezelen in de administratie.

Het is de eerste keer in de Amerikaanse geschiedenis dat een strafrechtelijke zaak tegen een voormalige president begint. De 77-jarige Trump herhaalde donderdag zijn beweringen dat de zaak politiek gemotiveerd is. Volgens de waarschijnlijke Republikeinse presidentskandidaat is de zaak alleen aangespannen omdat hij meedoet aan de presidentsverkiezingen, "en omdat ik het goed doe".

Meer uit Buitenland

Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

28 minuten geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

55 minuten geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

1 uur geleden
Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

3 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

5 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

7 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

11 uur geleden