Proces tegen Trump in zaak Stormy Daniels kan 25 maart beginnen
NEW YORK (ANP/RTR) - Het proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump rond betalingen aan pornoster Stormy Daniels begint op 25 maart. De rechter in New York verwierp donderdag Trumps verzoek om de aanklachten in te trekken en dus wordt het de eerste strafzaak tegen hem die daadwerkelijk voor de rechter komt.
Trump heeft eerder al verklaard niet schuldig te zijn aan de 34 aanklachten. Die gaan over het vervalsen van documenten rond het betalen van zwijggeld aan Daniels en drie andere personen. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar in de Verenigde Staten, maar de manier waarop hij dat in zijn zakelijke administratie probeerde te verbergen is dat volgens de aanklagers wel.
Daniels en voormalig Playboymodel Karen McDougal zouden respectievelijk 130.000 dollar (120.000 euro) en 150.000 dollar hebben gekregen om niet in het openbaar te vertellen dat ze seks hadden gehad met Trump. Ook kreeg een portier van de Trump Tower 30.000 dollar omdat hij beweerde te weten van een buitenechtelijk kind van de oud-president. Zij kregen die betalingen allemaal tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Volgens de aanklagers heeft Trump geprobeerd om de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen" door het zwijggeld te verdoezelen in de administratie.
Het is de eerste keer in de Amerikaanse geschiedenis dat een strafrechtelijke zaak tegen een voormalige president begint. De 77-jarige Trump herhaalde donderdag zijn beweringen dat de zaak politiek gemotiveerd is. Volgens de waarschijnlijke Republikeinse presidentskandidaat is de zaak alleen aangespannen omdat hij meedoet aan de presidentsverkiezingen, "en omdat ik het goed doe".
Meer uit Buitenland
MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
5 uur geleden