Proces tegen Trump begonnen, uniek in Amerikaanse geschiedenis
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten is een strafzaak begonnen tegen een voormalige Amerikaanse president. Een rechtbank in New York opende het proces tegen Donald Trump. De zaak draait om zwijggeld voor een pornoactrice die beweert een affaire met de politicus te hebben gehad.
Justitie beschuldigt Trump van het vervalsen van zakelijke documenten. De 77-jarige Republikein, die in november weer president wil worden, zegt onschuldig te zijn. Het proces begint met de selectie van de jury, wat dagen in beslag kan nemen.
Tot op het laatst hadden Trump en zijn advocaten geprobeerd het proces te dwarsbomen. Zo eisten ze herhaaldelijk het vertrek van de rechter. Maar die verwierp aan het begin van het proces ook het jongste verzoek van het Trump-team. Trump vond dat rechter Juan Merchan moest opstappen omdat diens dochter werkt voor een adviesbureau met politieke rivalen als klant.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
46 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
10 uur geleden