Proces tegen Trump begonnen, uniek in Amerikaanse geschiedenis
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten is een strafzaak begonnen tegen een voormalige Amerikaanse president. Een rechtbank in New York opende het proces tegen Donald Trump. De zaak draait om zwijggeld voor een pornoactrice die beweert een affaire met de politicus te hebben gehad.
Justitie beschuldigt Trump van het vervalsen van zakelijke documenten. De 77-jarige Republikein, die in november weer president wil worden, zegt onschuldig te zijn. Het proces begint met de selectie van de jury, wat dagen in beslag kan nemen.
Tot op het laatst hadden Trump en zijn advocaten geprobeerd het proces te dwarsbomen. Zo eisten ze herhaaldelijk het vertrek van de rechter. Maar die verwierp aan het begin van het proces ook het jongste verzoek van het Trump-team. Trump vond dat rechter Juan Merchan moest opstappen omdat diens dochter werkt voor een adviesbureau met politieke rivalen als klant.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
24 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
24 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
9 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
15 uur geleden