Proces tegen Trump begonnen, uniek in Amerikaanse geschiedenis
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten is een strafzaak begonnen tegen een voormalige Amerikaanse president. Een rechtbank in New York opende het proces tegen Donald Trump. De zaak draait om zwijggeld voor een pornoactrice die beweert een affaire met de politicus te hebben gehad.
Justitie beschuldigt Trump van het vervalsen van zakelijke documenten. De 77-jarige Republikein, die in november weer president wil worden, zegt onschuldig te zijn. Het proces begint met de selectie van de jury, wat dagen in beslag kan nemen.
Tot op het laatst hadden Trump en zijn advocaten geprobeerd het proces te dwarsbomen. Zo eisten ze herhaaldelijk het vertrek van de rechter. Maar die verwierp aan het begin van het proces ook het jongste verzoek van het Trump-team. Trump vond dat rechter Juan Merchan moest opstappen omdat diens dochter werkt voor een adviesbureau met politieke rivalen als klant.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
2 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.
3 uur geleden