Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen 'Rico de Chileen' in maart van start

Proces tegen 'Rico de Chileen' in maart van start

AMSTERDAM (ANP) - De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Richard R., beter bekend als Rico de Chileen, begint op 8 maart in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. R. (47) wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie, die zich onder meer zou hebben toegelegd op het plegen van liquidaties. Volgens het Openbaar Ministerie heeft R. een crimineel driemanschap gevormd met Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, en de inmiddels tot levenslang veroordeelde Naoufal F., alias Noffel.

Dinsdag vond een laatste tussentijdse zitting plaats in de zaak. R. noch zijn raadsman verscheen in de rechtszaal. In een korte toelichting zei het Openbaar Ministerie dat R. nog steeds geen inhoudelijke verklaring heeft afgelegd. Een fors deel van het bewijs tegen R. bestaat uit versleutelde berichten van R. met criminele handlangers, onder wie Taghi en F. Specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut hebben die berichten leesbaar kunnen maken. In oktober kwam het OM met een nieuwe stapel belastend materiaal, afkomstig uit een cryptotelefoon van een verondersteld lid van de bende van R.

R. werd in oktober 2017 in zijn geboorteland Chili opgepakt, op verzoek van justitie in Amsterdam, en vervolgens aan Nederland uitgeleverd. Sindsdien zit hij in een cel in de extra beveiligde gevangenis in Vught. Hij wordt door het OM gerekend tot het zwaarste segment criminelen van dit moment.

Het proces tegen R. had in juni al moeten plaatsvinden. Op verzoek van R.'s raadsman Leon van Kleef stelde de rechtbank de zaak toen uit. Van Kleef kwam - mede door de coronacrisis - tijd tekort voor een gedegen voorbereiding. De raadsman kwam in het kader van de zaak meermalen in botsing met het OM, dat hem onder meer betichtte van een poging tot beïnvloeding van een getuige. Van Kleef was daar woest over.

Het is nog niet bekend hoeveel dagen de rechtbank voor het proces uittrekt.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

7 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

10 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

11 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

12 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

12 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

13 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

14 uur geleden