Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen 'Rico de Chileen' in maart van start

Proces tegen 'Rico de Chileen' in maart van start

AMSTERDAM (ANP) - De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Richard R., beter bekend als Rico de Chileen, begint op 8 maart in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. R. (47) wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie, die zich onder meer zou hebben toegelegd op het plegen van liquidaties. Volgens het Openbaar Ministerie heeft R. een crimineel driemanschap gevormd met Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, en de inmiddels tot levenslang veroordeelde Naoufal F., alias Noffel.

Dinsdag vond een laatste tussentijdse zitting plaats in de zaak. R. noch zijn raadsman verscheen in de rechtszaal. In een korte toelichting zei het Openbaar Ministerie dat R. nog steeds geen inhoudelijke verklaring heeft afgelegd. Een fors deel van het bewijs tegen R. bestaat uit versleutelde berichten van R. met criminele handlangers, onder wie Taghi en F. Specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut hebben die berichten leesbaar kunnen maken. In oktober kwam het OM met een nieuwe stapel belastend materiaal, afkomstig uit een cryptotelefoon van een verondersteld lid van de bende van R.

R. werd in oktober 2017 in zijn geboorteland Chili opgepakt, op verzoek van justitie in Amsterdam, en vervolgens aan Nederland uitgeleverd. Sindsdien zit hij in een cel in de extra beveiligde gevangenis in Vught. Hij wordt door het OM gerekend tot het zwaarste segment criminelen van dit moment.

Het proces tegen R. had in juni al moeten plaatsvinden. Op verzoek van R.'s raadsman Leon van Kleef stelde de rechtbank de zaak toen uit. Van Kleef kwam - mede door de coronacrisis - tijd tekort voor een gedegen voorbereiding. De raadsman kwam in het kader van de zaak meermalen in botsing met het OM, dat hem onder meer betichtte van een poging tot beïnvloeding van een getuige. Van Kleef was daar woest over.

Het is nog niet bekend hoeveel dagen de rechtbank voor het proces uittrekt.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep vastgesteld in Ede

EDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.

45 minuten geleden
CBS: 5000 minder vacatures in onderwijs

DEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
SCP ziet in coalitieplannen risico dat ongelijkheid toeneemt

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.

6 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

13 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

13 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

14 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

15 uur geleden