Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen 'Rico de Chileen' in maart van start

Proces tegen 'Rico de Chileen' in maart van start

AMSTERDAM (ANP) - De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen Richard R., beter bekend als Rico de Chileen, begint op 8 maart in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. R. (47) wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie, die zich onder meer zou hebben toegelegd op het plegen van liquidaties. Volgens het Openbaar Ministerie heeft R. een crimineel driemanschap gevormd met Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, en de inmiddels tot levenslang veroordeelde Naoufal F., alias Noffel.

Dinsdag vond een laatste tussentijdse zitting plaats in de zaak. R. noch zijn raadsman verscheen in de rechtszaal. In een korte toelichting zei het Openbaar Ministerie dat R. nog steeds geen inhoudelijke verklaring heeft afgelegd. Een fors deel van het bewijs tegen R. bestaat uit versleutelde berichten van R. met criminele handlangers, onder wie Taghi en F. Specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut hebben die berichten leesbaar kunnen maken. In oktober kwam het OM met een nieuwe stapel belastend materiaal, afkomstig uit een cryptotelefoon van een verondersteld lid van de bende van R.

R. werd in oktober 2017 in zijn geboorteland Chili opgepakt, op verzoek van justitie in Amsterdam, en vervolgens aan Nederland uitgeleverd. Sindsdien zit hij in een cel in de extra beveiligde gevangenis in Vught. Hij wordt door het OM gerekend tot het zwaarste segment criminelen van dit moment.

Het proces tegen R. had in juni al moeten plaatsvinden. Op verzoek van R.'s raadsman Leon van Kleef stelde de rechtbank de zaak toen uit. Van Kleef kwam - mede door de coronacrisis - tijd tekort voor een gedegen voorbereiding. De raadsman kwam in het kader van de zaak meermalen in botsing met het OM, dat hem onder meer betichtte van een poging tot beïnvloeding van een getuige. Van Kleef was daar woest over.

Het is nog niet bekend hoeveel dagen de rechtbank voor het proces uittrekt.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

33 minuten geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

1 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

1 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

2 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

3 uur geleden