Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen premier Netanyahu hervat

Proces tegen premier Netanyahu hervat

JERUZALEM (ANP/DPA/AFP) - Het corruptieproces tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandag hervat. De 71-jarige politicus verscheen in Jeruzalem voor de rechter en verklaarde daar onschuldig te zijn.

Netanyahu verscheen afgelopen mei voor het laatst voor de rechter. Het proces liep daarna vertraging op door de coronacrisis. De hervatting van de rechtszaak gaat volgens Israëlische media gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Er zaten scherpschutters op de daken. De premier had zijn aanhangers gevraagd om weg te blijven vanwege de pandemie, maar er kwamen wel tientallen betogers naar de rechtbank.

Netanyahu is de eerste premier die nog tijdens zijn ambtstermijn wordt vervolgd. Hij zou onder meer cadeaus hebben geaccepteerd en mediabazen hebben beloond in ruil voor positieve berichtgeving. Zijn advocaten reageren maandag op de beschuldigingen. De conservatieve leider heeft zijn vervolging eerder omschreven als een politieke heksenjacht.

Het proces komt voor de premier op een ongelukkig moment. Israëlische kiezers gaan in maart weer naar de stembus voor de vierde landelijke verkiezing in minder dan twee jaar. Netanyahu moet tijdens de campagneperiode mogelijk herhaaldelijk voor de rechter verschijnen.

Meer uit Buitenland

Israëlische parlementariër sloopt Palestijns herdenkingsmonument

MADAMA (ANP/AFP) - De Israëlische parlementariër Zvi Sukkot heeft op de Westelijke Jordaanoever een Palestijns herdenkingsmonument vernield. Dat gebeurde dinsdag onder militaire begeleiding. Sukkot is lid van de extreemrechtse Religieus Zionistische Partij, een coalitiepartij.

2 minuten geleden
Hoge Europese rechters eisen vrijlating Turkse activist Kavala

STRAATSBURG (ANP) - Turkije moet de activist en zakenman Osman Kavala onmiddellijk vrijlaten, oordeelt ook de hoogste groep rechters van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Eerder gaf Turkije geen gehoor aan de uitspraak van een lagere kamer om Kavala vrij te laten en hem een schadevergoeding te betalen.

52 minuten geleden
Amerikaans proces over bomaanslag Lockerbie 1988 weer uitgesteld

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het proces in de VS tegen een vermeende medeplichtige aan de aanslag op een Amerikaanse Boeing 747 in 1988, berucht als de Lockerbie-bomaanslag, is opnieuw vertraagd.

2 uur geleden
Natuurbrand Nevada: tientallen huizen verwoest, toch vooruitgang

RENO (ANP/RTR/AFP) - De grote natuurbrand bij de Amerikaanse stad Reno in de staat Nevada heeft inmiddels minstens 32 woningen verwoest. Enkele huizen zijn beschadigd. Ondanks de enorme schade meldde de brandweer maandag aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt in de strijd tegen de brand, die dit weekend nog van 4000 naar 6000 hectare groeide.

8 uur geleden
Zeker 30 doden door bendegeweld nabij hoofdstad Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Ongeveer veertig mensen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen door bendegeweld in Kenscoff, nabij de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Dat zegt de burgemeester van Kenscoff, een bergdorpje dat uitkijkt op Port-au-Prince, tegen persbureau AFP.

12 uur geleden
Hooggerechtshof VS: Trump mag stemmen per post wel beperken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft president Donald Trump voorlopig gelijk gegeven in zijn plan om het stemmen per post in de aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november te beperken. Het Hof schortte een eerdere uitspraak van een federale rechter op die belangrijke onderdelen van Trumps besluit had tegengehouden.

12 uur geleden
Gewonden en schade door tornado in Zuid-Frankrijk

POMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.

15 uur geleden