Proces tegen premier Netanyahu hervat
JERUZALEM (ANP/DPA/AFP) - Het corruptieproces tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandag hervat. De 71-jarige politicus verscheen in Jeruzalem voor de rechter en verklaarde daar onschuldig te zijn.
Netanyahu verscheen afgelopen mei voor het laatst voor de rechter. Het proces liep daarna vertraging op door de coronacrisis. De hervatting van de rechtszaak gaat volgens Israëlische media gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Er zaten scherpschutters op de daken. De premier had zijn aanhangers gevraagd om weg te blijven vanwege de pandemie, maar er kwamen wel tientallen betogers naar de rechtbank.
Netanyahu is de eerste premier die nog tijdens zijn ambtstermijn wordt vervolgd. Hij zou onder meer cadeaus hebben geaccepteerd en mediabazen hebben beloond in ruil voor positieve berichtgeving. Zijn advocaten reageren maandag op de beschuldigingen. De conservatieve leider heeft zijn vervolging eerder omschreven als een politieke heksenjacht.
Het proces komt voor de premier op een ongelukkig moment. Israëlische kiezers gaan in maart weer naar de stembus voor de vierde landelijke verkiezing in minder dan twee jaar. Netanyahu moet tijdens de campagneperiode mogelijk herhaaldelijk voor de rechter verschijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
8 uur geleden