Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen premier Netanyahu hervat

Proces tegen premier Netanyahu hervat

JERUZALEM (ANP/DPA/AFP) - Het corruptieproces tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandag hervat. De 71-jarige politicus verscheen in Jeruzalem voor de rechter en verklaarde daar onschuldig te zijn.

Netanyahu verscheen afgelopen mei voor het laatst voor de rechter. Het proces liep daarna vertraging op door de coronacrisis. De hervatting van de rechtszaak gaat volgens Israëlische media gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Er zaten scherpschutters op de daken. De premier had zijn aanhangers gevraagd om weg te blijven vanwege de pandemie, maar er kwamen wel tientallen betogers naar de rechtbank.

Netanyahu is de eerste premier die nog tijdens zijn ambtstermijn wordt vervolgd. Hij zou onder meer cadeaus hebben geaccepteerd en mediabazen hebben beloond in ruil voor positieve berichtgeving. Zijn advocaten reageren maandag op de beschuldigingen. De conservatieve leider heeft zijn vervolging eerder omschreven als een politieke heksenjacht.

Het proces komt voor de premier op een ongelukkig moment. Israëlische kiezers gaan in maart weer naar de stembus voor de vierde landelijke verkiezing in minder dan twee jaar. Netanyahu moet tijdens de campagneperiode mogelijk herhaaldelijk voor de rechter verschijnen.

Meer uit Buitenland

Zuid-Koreaanse media: militaire oefeningen met VS gehalveerd

SEOUL (ANP) - De geplande militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea in Zuid-Korea worden naar verwachting met ongeveer de helft teruggebracht. Dat meldden Zuid-Koreaanse media dinsdag en woensdag.

3 uur geleden
Irak sluit contracten af voor alternatieve routes olie-export

BAGDAD (ANP) - De Iraakse regering heeft contracten goedgekeurd om via alternatieve routes olie te exporteren, zo maakte de regering dinsdag bekend.

3 uur geleden
Israël: acceptatie Turkse troepen in Syrië was een bedreiging

JERUZALEM/ANKARA (ANP) - De aanvaarding door Syrië van Turkse troepen op een basis in het noordwesten van Syrië vormde een bedreiging. Dat argument voert Israël aan voor een aanval op de basis Abu Duhur in Syrië dinsdag.

3 uur geleden
VAE: voor het eerst in maanden raketten uit Iran gedetecteerd

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zeggen dinsdag twee ballistische raketten vanuit Iran te hebben gedetecteerd. Beide projectielen kwamen neer in zee, meldt het ministerie van Defensie. De laatste keer dat het land een Iraanse aanval meldde, was in mei.

6 uur geleden
Frank Beard (77), drummer van ZZ Top, overleden

RICHMOND (ANP) - Frank Beard, de drummer van rockband ZZ Top, is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van de muzikant dinsdag bekendgemaakt. Beard kampte de afgelopen tijd met gezondheidsproblemen.

6 uur geleden
ICC-voorzitter op Amerikaanse sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.

9 uur geleden
Dode en ruim 200 zieken door uitbraak salmonella in VK

LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.

9 uur geleden