Proces tegen premier Netanyahu hervat
JERUZALEM (ANP/DPA/AFP) - Het corruptieproces tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandag hervat. De 71-jarige politicus verscheen in Jeruzalem voor de rechter en verklaarde daar onschuldig te zijn.
Netanyahu verscheen afgelopen mei voor het laatst voor de rechter. Het proces liep daarna vertraging op door de coronacrisis. De hervatting van de rechtszaak gaat volgens Israëlische media gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Er zaten scherpschutters op de daken. De premier had zijn aanhangers gevraagd om weg te blijven vanwege de pandemie, maar er kwamen wel tientallen betogers naar de rechtbank.
Netanyahu is de eerste premier die nog tijdens zijn ambtstermijn wordt vervolgd. Hij zou onder meer cadeaus hebben geaccepteerd en mediabazen hebben beloond in ruil voor positieve berichtgeving. Zijn advocaten reageren maandag op de beschuldigingen. De conservatieve leider heeft zijn vervolging eerder omschreven als een politieke heksenjacht.
Het proces komt voor de premier op een ongelukkig moment. Israëlische kiezers gaan in maart weer naar de stembus voor de vierde landelijke verkiezing in minder dan twee jaar. Netanyahu moet tijdens de campagneperiode mogelijk herhaaldelijk voor de rechter verschijnen.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike is bij bewustzijn en aanspreekbaar nadat haar executie vorige week was mislukt. Dat laten haar advocaten weten aan ABC News. Pike zou op 30 september met injecties worden geëxecuteerd in de Amerikaanse staat Tennessee, maar dat ging mis. Sindsdien was ze buiten bewustzijn en lag ze aan een beademingsmachine.
1 uur geledenSOTSJI (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een grote brand als gevolg van een aanval gemeld op een olietanker ongeveer 30 kilometer ten zuidoosten van de badplaats en haven Sotsji, aan de Zwarte Zee. Het onder Liberiaanse vlag varende schip Aframax Rio is door "een onbemand vaartuig" aangevallen en in brand gevlogen.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Republikeinse gouverneur van de staat Texas, Greg Abbott, slaat woensdag een politieke bijeenkomst met president Donald Trump over. Daarmee kiest hij ervoor om niet samen met de meest prominente Republikein van het land te verschijnen. De komende verkiezingen in Texas worden spannend. Abbott hoopt herkozen te worden, maar heeft te maken met een sterke Democratische uitdager.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.
5 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
7 uur geleden