Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen Noorse moskee-schutter van start gegaan

Proces tegen Noorse moskee-schutter van start gegaan

OSLO (ANP/DPA) - Het proces tegen de 22-jarige Noor die vorig jaar het vuur opende in een moskee bij Oslo, is donderdag begonnen. Philip Manshaus wordt verdacht van moord en terrorisme. Bij het begin van het proces zei de verdachte onschuldig te zijn.

De twintiger liep in augustus vorig jaar het islamitische geloofshuis in Bærum binnen met vuurwapens, maar werd snel overmeesterd en aangehouden. Daardoor raakte alleen een 65-jarige man lichtgewond. Vlak voor de aanval vermoordde Manshaus thuis wel zijn 17-jarige stiefzus omdat zij van Chinese afkomst was. De Noorse politie maakte eerder bekend dat de verdachte racistische motieven had. Tijdens zijn eerdere voorgeleiding bracht Manshaus ook de Hitlergroet.

Manshaus, die actief was op extreemrechtse onlinefora, zit al bijna negen maanden in hechtenis.

Meer uit Buitenland

Griekenland meldt dood migranten bij meerdere incidenten op zee

ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.

27 minuten geleden
Wereldvoedselprogramma meldt drastische vermindering steun Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) meldt dat het de steun voor de inwoners van de Gazastrook drastisch moet verminderen. Dat komt door financieringsproblemen en raakt een half miljoen mensen in het gebied.

43 minuten geleden
Niets verdachts aangetroffen in naar Bulgarije uitgeweken vlucht

SOFIA (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Austrian Airlines meldt dat doorzoekingen van een naar Bulgarije uitgeweken vliegtuig, de passagiers en de bemanning niets verdachts hebben opgeleverd. De vlucht van Tel Aviv naar Wenen moest zondag uitwijken vanwege een dreiging.

1 uur geleden
Macron weigert ontslag van minister van Binnenlandse Zaken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.

2 uur geleden
Lula en Bolsonaro halen naar elkaar uit in eerste debat

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.

3 uur geleden
WSJ: Poetin wil met Trump en Xi spreken over Oekraïne

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.

6 uur geleden
Ruim honderd arrestaties bij nieuwe onrust in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.

6 uur geleden