Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen Netanyahu uitgesteld om coronavirus

Proces tegen Netanyahu uitgesteld om coronavirus

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het proces tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is uitgesteld vanwege het nieuwe coronavirus. Dat meldden Israëlische media zondag. Netanyahu zou aanvankelijk op dinsdag voor het eerst voor de rechter in Jeruzalem moeten verschijnen, maar dat is uitgesteld tot 24 mei. Netanyahu, die onder meer is aangeklaagd wegens corruptie, fraude en omkoping, ontkent alle aantijgingen.

Zolang de Likud-leider premier van Israël is, kan hij niet worden veroordeeld. Netanyahu hoopt daarom op een nieuwe termijn als premier van het land. Maar na drie verkiezingen in een jaar tijd verkeert Israël nog steeds in een politieke impasse. Het lukt niet om een coalitie te vormen. Door de coronacrisis, die onmiddellijk heeft geleid tot rigoureuze maatregelen in het land, is de roep om de vorming van een regering van nationale eenheid luid.

Het bureau van Netanyahu liet weten dat de premier zich uit voorzorg heeft laten testen op het gevreesde longvirus, hoewel hij geen klachten had. Het resultaat bleek negatief. Ook zijn naaste medewerkers en familieleden zijn gecontroleerd. Het aantal besmettingsgevallen in Israël neemt langzaam toe. De teller staat op 213, twintig meer in 24 uur tijd. Er zijn nog geen patiënten aan Covid-19 overleden.

Meer uit Buitenland

Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

1 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

1 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Rutte wijst boze VS erop dat ze Iran-aanval voor Europa verzwegen

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.

1 uur geleden
Israëlische minister claimt dood hoofd van marine Iraanse garde

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
Pakistan hervat militaire operaties tegen Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.

1 uur geleden
Iran laat Maleisische olietankers door Straat van Hormuz

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.

2 uur geleden