Proces tegen Netanyahu uitgesteld om coronavirus
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het proces tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is uitgesteld vanwege het nieuwe coronavirus. Dat meldden Israëlische media zondag. Netanyahu zou aanvankelijk op dinsdag voor het eerst voor de rechter in Jeruzalem moeten verschijnen, maar dat is uitgesteld tot 24 mei. Netanyahu, die onder meer is aangeklaagd wegens corruptie, fraude en omkoping, ontkent alle aantijgingen.
Zolang de Likud-leider premier van Israël is, kan hij niet worden veroordeeld. Netanyahu hoopt daarom op een nieuwe termijn als premier van het land. Maar na drie verkiezingen in een jaar tijd verkeert Israël nog steeds in een politieke impasse. Het lukt niet om een coalitie te vormen. Door de coronacrisis, die onmiddellijk heeft geleid tot rigoureuze maatregelen in het land, is de roep om de vorming van een regering van nationale eenheid luid.
Het bureau van Netanyahu liet weten dat de premier zich uit voorzorg heeft laten testen op het gevreesde longvirus, hoewel hij geen klachten had. Het resultaat bleek negatief. Ook zijn naaste medewerkers en familieleden zijn gecontroleerd. Het aantal besmettingsgevallen in Israël neemt langzaam toe. De teller staat op 213, twintig meer in 24 uur tijd. Er zijn nog geen patiënten aan Covid-19 overleden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft vorige week 72.000 migranten geteld die het gebied van de exclave Ceuta waren binnengekomen, zegt minister Fernando Grande-Marlaska na overleg met zijn ambtgenoten uit de EU. Van die migranten zouden er 70.000 weer zijn vertrokken.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ministers uit de Europese Unie hebben tijdens een spoedoverleg over Ceuta benadrukt dat het belangrijk is om beter en eensgezinder te communiceren bij crises zoals die bij de Spaanse exclave van vorige week. Meerdere landen uitten kritiek op Spanje nadat tienduizenden migranten daar de grens waren overgestoken, maar Madrid beet daarna fel van zich af.
22 minuten geledenMADRID (ANP) - Onder de tienduizenden mensen die vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnendrongen, waren ook enkele personen die eerder door Spanje het land uit waren gezet, meldt de nieuwssite El Español. De Spaanse politie zou zeker tien mensen hebben gedetecteerd die in Spanje zijn veroordeeld in een terrorisme-onderzoek.
53 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft de dodelijke hittegolf in zijn land omschreven als een nationale ramp. Hij riep tijdens een kabinetsbijeenkomst op tot meer maatregelen om mensen te helpen tijdens de hitte.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de warmste maand achter de rug sinds de metingen begonnen in 1900. Meteorologische dienst Météo-France maakte bekend dat het gemiddeld 24,9 graden was.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese Hezbollahbeweging zegt open te staan voor overleg met de nieuwe leiders van Syrië. Leider Naim Qassem pleitte op televisie voor "positieve" betrekkingen na de machtswisseling in het buurland.
3 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De natuurbrand ten westen van Athene is grotendeels onder controle, meldt de brandweer. Het blussen is wel nog bezig, inmiddels voor de vijfde dag op rij. Honderden brandweerlieden zijn dinsdag opnieuw ingezet om het vuur te bedwingen.
3 uur geleden