Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen Manchester City begonnen op geheime locatie

Proces tegen Manchester City begonnen op geheime locatie

LONDEN (ANP) - Op een onbekende locatie in Engeland is het proces begonnen waarin voetbalclub Manchester City zich moet verdedigen tegen liefst 115 beschuldigingen van financiële malversaties. Tachtig daarvan betreffen overtredingen van de reglementen tussen 2009 en 2018, de andere aanklachten vanuit de Premier League komen voort uit het niet meewerken aan onderzoeken.

De basis vormen gelekte documenten, die in 2018 werden gepubliceerd door het Duitse blad Der Spiegel. Manchester City is sinds 2008 in handen van de Abu Dhabi United Group, het bedrijf van sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan. Het juridisch geschil met de Premier League speelt al jaren. Naar verwachting duren de verhoren zeker tien weken en wordt een uitspraak pas volgend jaar verwacht. Het lijkt vrijwel zeker dat de Engelse landskampioen, die onder meer moet vrezen voor hoge boetes, het inleveren van titels en puntenaftrek, in geval van een straf meteen in beroep zal gaan.

Het proces is omgeven door geheimzinnigheid. Zo blijven de namen van de drie commissieleden geheim, net als de plaats waar de verhoren plaatsvinden. Vanuit de club bleef het stil. Alleen coach Pep Guardiola verwees vrijdag naar de procedure. "Ik ben blij dat het maandag begint. Ik weet wat mensen willen horen, wat ze verwachten. Dat lees ik immers al jaren", sprak de Catalaan cynisch. "Maar iedereen is onschuldig tot zijn schuld bewezen is."

De Premier League, de organisatie achter de best bekeken voetbalcompetitie ter wereld, meent dat Manchester City tussen 2009 en 2018 bewust de financiële regels heeft overtreden om de sportieve ambities waar te maken. Britse media spreken van het "sportproces van de eeuw". De club zelf stelde in een statement over een reeks onweerlegbare bewijzen te beschikken die haar onschuld bewijzen.

Meer uit Voetbal

Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

19 minuten geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

25 minuten geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

39 minuten geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

1 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

1 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

1 uur geleden
Feyenoord klopt Sturm Graz en houdt kleine kans op tussenronde

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.

1 uur geleden