Proces tegen Manchester City begonnen op geheime locatie
LONDEN (ANP) - Op een onbekende locatie in Engeland is het proces begonnen waarin voetbalclub Manchester City zich moet verdedigen tegen liefst 115 beschuldigingen van financiële malversaties. Tachtig daarvan betreffen overtredingen van de reglementen tussen 2009 en 2018, de andere aanklachten vanuit de Premier League komen voort uit het niet meewerken aan onderzoeken.
De basis vormen gelekte documenten, die in 2018 werden gepubliceerd door het Duitse blad Der Spiegel. Manchester City is sinds 2008 in handen van de Abu Dhabi United Group, het bedrijf van sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan. Het juridisch geschil met de Premier League speelt al jaren. Naar verwachting duren de verhoren zeker tien weken en wordt een uitspraak pas volgend jaar verwacht. Het lijkt vrijwel zeker dat de Engelse landskampioen, die onder meer moet vrezen voor hoge boetes, het inleveren van titels en puntenaftrek, in geval van een straf meteen in beroep zal gaan.
Het proces is omgeven door geheimzinnigheid. Zo blijven de namen van de drie commissieleden geheim, net als de plaats waar de verhoren plaatsvinden. Vanuit de club bleef het stil. Alleen coach Pep Guardiola verwees vrijdag naar de procedure. "Ik ben blij dat het maandag begint. Ik weet wat mensen willen horen, wat ze verwachten. Dat lees ik immers al jaren", sprak de Catalaan cynisch. "Maar iedereen is onschuldig tot zijn schuld bewezen is."
De Premier League, de organisatie achter de best bekeken voetbalcompetitie ter wereld, meent dat Manchester City tussen 2009 en 2018 bewust de financiële regels heeft overtreden om de sportieve ambities waar te maken. Britse media spreken van het "sportproces van de eeuw". De club zelf stelde in een statement over een reeks onweerlegbare bewijzen te beschikken die haar onschuld bewijzen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
10 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden