Proces tegen Manchester City begonnen op geheime locatie
LONDEN (ANP) - Op een onbekende locatie in Engeland is het proces begonnen waarin voetbalclub Manchester City zich moet verdedigen tegen liefst 115 beschuldigingen van financiƫle malversaties. Tachtig daarvan betreffen overtredingen van de reglementen tussen 2009 en 2018, de andere aanklachten vanuit de Premier League komen voort uit het niet meewerken aan onderzoeken.
De basis vormen gelekte documenten, die in 2018 werden gepubliceerd door het Duitse blad Der Spiegel. Manchester City is sinds 2008 in handen van de Abu Dhabi United Group, het bedrijf van sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan. Het juridisch geschil met de Premier League speelt al jaren. Naar verwachting duren de verhoren zeker tien weken en wordt een uitspraak pas volgend jaar verwacht. Het lijkt vrijwel zeker dat de Engelse landskampioen, die onder meer moet vrezen voor hoge boetes, het inleveren van titels en puntenaftrek, in geval van een straf meteen in beroep zal gaan.
Het proces is omgeven door geheimzinnigheid. Zo blijven de namen van de drie commissieleden geheim, net als de plaats waar de verhoren plaatsvinden. Vanuit de club bleef het stil. Alleen coach Pep Guardiola verwees vrijdag naar de procedure. "Ik ben blij dat het maandag begint. Ik weet wat mensen willen horen, wat ze verwachten. Dat lees ik immers al jaren", sprak de Catalaan cynisch. "Maar iedereen is onschuldig tot zijn schuld bewezen is."
De Premier League, de organisatie achter de best bekeken voetbalcompetitie ter wereld, meent dat Manchester City tussen 2009 en 2018 bewust de financiƫle regels heeft overtreden om de sportieve ambities waar te maken. Britse media spreken van het "sportproces van de eeuw". De club zelf stelde in een statement over een reeks onweerlegbare bewijzen te beschikken die haar onschuld bewijzen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
6 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
8 uur geleden