Proces tegen jongeren begonnen over moord op Franse docent Paty
PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs is maandag het proces van start gegaan tegen zes tieners die worden vervolgd voor de moord op docent Samuel Paty. De verdachten bedekten hun gezichten met hun jassen toen ze arriveerden bij de speciale rechtbank voor minderjarige verdachten, zegt een ingewijde.
De dood van de 47-jarige leraar Paty in 2020 leidde in Frankrijk tot geschokte reacties. Hij werd neergestoken en onthoofd bij zijn school in een voorstad van Parijs, Conflans-Sainte-Honorine. Dat gebeurde nadat op sociale media berichten waren opgedoken dat de docent spotprenten van de profeet Mohammed had getoond aan leerlingen.
De politie schoot de 18-jarige geradicaliseerde moordenaar van Paty ter plekke dood. Nabestaanden vinden dat de jongeren die nu worden vervolgd ook een belangrijke rol speelden in aanloop naar de moord, zegt een advocaat die zijn familie vertegenwoordigt. Ze waren tussen de 13 en 15 jaar op het moment van de aanslag.
Informatie verspreid
De meeste jonge verdachten worden ervan verdacht dat ze tegen betaling op de uitkijk stonden en Paty aanwezen. Een zesde tiener zou onjuiste informatie hebben verspreid over wat de leraar tijdens de les had gezegd. Het proces duurt naar verwachting tot 8 december.
De verdachten hielden tijdens hun verhoor vol dat ze niet wisten dat de docent gedood zou worden. Ze dachten naar eigen zeggen dat hij klappen zou krijgen of vernederd zou worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
13 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
4 uur geleden