Proces tegen Epstein-helpster Maxwell uitgesteld
NEW YORK (ANP) - Het proces tegen Ghislaine Maxwell, de vrouw die ervan wordt verdacht meisjes te hebben geritseld voor de Amerikaanse multimiljonair en zedendelinquent Jeffrey Epstein, is uitgesteld tot in de herfst. Een rechter in New York heeft ingestemd met het uitstel van het proces, dat op 12 juli zou beginnen, omdat de aanklagers nieuwe aanklachten hebben ingediend en coronamaatregelen het de verdediging lastiger maken om zich goed voor te bereiden.
De officieren van justitie en de advocaten van Maxwell moeten voor 10 mei een nieuwe datum prikken.
Maxwell verscheen ruim een week geleden tijdens een hoorzitting in aanloop naar haar proces en zei niet schuldig te zijn aan sekshandel. Het was de eerste keer dat de 'beste vriendin' van Epstein in het openbaar verscheen na haar arrestatie vorig jaar juli.
De 59-jarige Maxwell reageerde op de jongste aanklacht over het ronselen van meisjes voor massages en seks met Epstein en mensen uit zijn entourage. Het gaat daarbij om een meisje dat tussen 2001 en 2004 slachtoffer was. Maxwell zou het meisje vanaf 14-jarige leeftijd hebben betaald.
Maxwell was eerder al aangeklaagd voor het regelen van drie meisjes tussen 1994 en 1997. Ook toen zei ze dat ze niet schuldig is. Epstein pleegde in augustus 2019 zelfmoord in zijn cel, een maand na zijn arrestatie.
Meer uit Buitenland
LANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
15 minuten geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
29 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
3 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
3 uur geleden