Proces tegen drie verdachten dood George Floyd uitgesteld
MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft het proces uitgesteld tegen drie ex-agenten die worden vervolgd voor de dood van George Floyd. De rechtszaak begint pas in maart volgend jaar, berichten lokale media in Minneapolis.
Floyd overleed vorig jaar nadat hij hardhandig was opgepakt omdat hij met een vervalst bankbiljet zou hebben betaald. Politieman Derek Chauvin drukte minutenlang met zijn knie op de nek van Floyd. Die lag met handboeien om op de grond en maakte herhaaldelijk duidelijk niet te kunnen ademen.
Videobeelden van de dood van Floyd zorgden in de Verenigde Staten voor grote verontwaardiging. Mensen gingen massaal de straat op om te protesteren tegen discriminatie en politiegeweld. Op sommige plaatsen was sprake van rellen en plunderingen.
Chauvin is al schuldig bevonden aan het doden van Floyd. Hij hoort zijn straf op 25 juni. Zijn voormalige collega's Thomas Lane, J.A. Kueng en Tou Thao worden nog vervolgd voor medeplichtigheid. Hun proces zou eigenlijk in augustus beginnen.
De vier ex-agenten hangt ook nog een andere strafzaak boven het hoofd. Ze worden vervolgd voor het schenden van de burgerrechten van Floyd. De mannen wordt onder meer verweten dat ze zich "bewust onverschillig" opstelden terwijl hun arrestant dringend medische hulp nodig had.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
3 uur geledenSHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.
4 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.
5 uur geledenLILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.
6 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.
8 uur geleden