Proces tegen drie verdachten dood George Floyd uitgesteld
MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft het proces uitgesteld tegen drie ex-agenten die worden vervolgd voor de dood van George Floyd. De rechtszaak begint pas in maart volgend jaar, berichten lokale media in Minneapolis.
Floyd overleed vorig jaar nadat hij hardhandig was opgepakt omdat hij met een vervalst bankbiljet zou hebben betaald. Politieman Derek Chauvin drukte minutenlang met zijn knie op de nek van Floyd. Die lag met handboeien om op de grond en maakte herhaaldelijk duidelijk niet te kunnen ademen.
Videobeelden van de dood van Floyd zorgden in de Verenigde Staten voor grote verontwaardiging. Mensen gingen massaal de straat op om te protesteren tegen discriminatie en politiegeweld. Op sommige plaatsen was sprake van rellen en plunderingen.
Chauvin is al schuldig bevonden aan het doden van Floyd. Hij hoort zijn straf op 25 juni. Zijn voormalige collega's Thomas Lane, J.A. Kueng en Tou Thao worden nog vervolgd voor medeplichtigheid. Hun proces zou eigenlijk in augustus beginnen.
De vier ex-agenten hangt ook nog een andere strafzaak boven het hoofd. Ze worden vervolgd voor het schenden van de burgerrechten van Floyd. De mannen wordt onder meer verweten dat ze zich "bewust onverschillig" opstelden terwijl hun arrestant dringend medische hulp nodig had.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
11 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
12 uur geleden