Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen activisten Hongkong hervat na eerdere marathonsessie

Proces tegen activisten Hongkong hervat na eerdere marathonsessie

HONGKONG (ANP) - Het proces tegen 47 pro-democratische activisten is dinsdag hervat, na de marathonhoorzitting die een dag eerder tot na middernacht duurde. De eerste dag van het proces werd uiteindelijk geschorst nadat een van de beklaagden flauwviel. De flauwgevallen persoon werd overgebracht naar het ziekenhuis, haar toestand is nog onduidelijk. Volgens lokale media zouden nog drie anderen ook in de rechtszaal zijn flauwgevallen.

De 47 activisten en politici worden verdacht van ondermijning en vervolgd vanwege hun betrokkenheid bij een onofficiële voorverkiezing van de oppositie. Dankzij de veiligheidswet die vorig jaar door China werd ingevoerd konden pro-democratische demonstranten massaal worden opgepakt.

Maandag verzamelden zich honderden aanhangers van de pro-democratische oppositie bij de rechtbank. Het ging volgens de krant South China Morning Post onder meer om diplomatiek personeel uit Nederland en andere westerse landen. "We zijn hier omdat we ons zorgen maken over de implementatie van de nationale veiligheidswet", zei een medewerker van het Britse consulaat.

De vervolging van de dissidenten heeft geleid tot internationale kritiek. "Politieke participatie en vrijheid van meningsuiting zouden geen misdaden moeten zijn", reageerde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. Hij riep op tot de onmiddellijke vrijlating van pro-democratische politici.

Meer uit Buitenland

Japan schrapt kersenbloesemfestival om overlast toeristen

TOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.

3 minuten geleden
Minister Italië noemt ophef over komst ICE bij Spelen onnodig

ROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."

15 minuten geleden
Ex-prins Andrew verhuisd na vrijgeven Epstein-dossiers

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Dodental door winterweer in Japan verder opgelopen

TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.

1 uur geleden
FT: Russen onderscheppen communicatie Europese satellieten

MOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.

2 uur geleden
Ex-man van Jill Biden opgepakt voor moord op echtgenote

WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.

3 uur geleden
Grootste zorgen Europeanen over oorlog en terrorisme

BRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.

3 uur geleden