Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces tegen activisten Hongkong hervat na eerdere marathonsessie

Proces tegen activisten Hongkong hervat na eerdere marathonsessie

HONGKONG (ANP) - Het proces tegen 47 pro-democratische activisten is dinsdag hervat, na de marathonhoorzitting die een dag eerder tot na middernacht duurde. De eerste dag van het proces werd uiteindelijk geschorst nadat een van de beklaagden flauwviel. De flauwgevallen persoon werd overgebracht naar het ziekenhuis, haar toestand is nog onduidelijk. Volgens lokale media zouden nog drie anderen ook in de rechtszaal zijn flauwgevallen.

De 47 activisten en politici worden verdacht van ondermijning en vervolgd vanwege hun betrokkenheid bij een onofficiële voorverkiezing van de oppositie. Dankzij de veiligheidswet die vorig jaar door China werd ingevoerd konden pro-democratische demonstranten massaal worden opgepakt.

Maandag verzamelden zich honderden aanhangers van de pro-democratische oppositie bij de rechtbank. Het ging volgens de krant South China Morning Post onder meer om diplomatiek personeel uit Nederland en andere westerse landen. "We zijn hier omdat we ons zorgen maken over de implementatie van de nationale veiligheidswet", zei een medewerker van het Britse consulaat.

De vervolging van de dissidenten heeft geleid tot internationale kritiek. "Politieke participatie en vrijheid van meningsuiting zouden geen misdaden moeten zijn", reageerde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. Hij riep op tot de onmiddellijke vrijlating van pro-democratische politici.

Meer uit Buitenland

Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

17 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

21 minuten geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

53 minuten geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

8 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

10 uur geleden