Proces tegen activisten Hongkong hervat na eerdere marathonsessie
HONGKONG (ANP) - Het proces tegen 47 pro-democratische activisten is dinsdag hervat, na de marathonhoorzitting die een dag eerder tot na middernacht duurde. De eerste dag van het proces werd uiteindelijk geschorst nadat een van de beklaagden flauwviel. De flauwgevallen persoon werd overgebracht naar het ziekenhuis, haar toestand is nog onduidelijk. Volgens lokale media zouden nog drie anderen ook in de rechtszaal zijn flauwgevallen.
De 47 activisten en politici worden verdacht van ondermijning en vervolgd vanwege hun betrokkenheid bij een onofficiële voorverkiezing van de oppositie. Dankzij de veiligheidswet die vorig jaar door China werd ingevoerd konden pro-democratische demonstranten massaal worden opgepakt.
Maandag verzamelden zich honderden aanhangers van de pro-democratische oppositie bij de rechtbank. Het ging volgens de krant South China Morning Post onder meer om diplomatiek personeel uit Nederland en andere westerse landen. "We zijn hier omdat we ons zorgen maken over de implementatie van de nationale veiligheidswet", zei een medewerker van het Britse consulaat.
De vervolging van de dissidenten heeft geleid tot internationale kritiek. "Politieke participatie en vrijheid van meningsuiting zouden geen misdaden moeten zijn", reageerde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. Hij riep op tot de onmiddellijke vrijlating van pro-democratische politici.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
51 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
52 minuten geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
3 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
9 uur geleden