Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces rond opslag met moordwapen De Vries van start

Proces rond opslag met moordwapen De Vries van start

ZWOLLE (ANP) - In de rechtbank in Zwolle start vrijdag de behandeling van de strafzaak waarin een grote wapenopslag in Alphen aan den Rijn centraal staat. Het wapen waarmee Peter R. de Vries is vermoord komt volgens het Openbaar Ministerie vrijwel zeker uit deze opslag.

In een schuurtje in een woonwijk in Alphen aan den Rijn vond de politie eind maart 2022 zeker 22 handvuurwapens, 22 automatische wapens waaronder scherpschuttergeweren en vier antitankwapens (bazooka's). Sommige daarvan waren doorgeladen.

Het proces begint met het onderzoek naar een groep van vijf Polen die volgens het OM gelieerd zijn aan Krystian M., een van de verdachten van de moord op journalist Peter R. de Vries. De groep werd volgens het OM ingezet voor diverse mishandelingen en een poging tot liquidatie. Zeker een van hen, de 40-jarige Robert M., verbleef in dezelfde Haagse flat als Krystian M.

De wapenopslag is het tweede onderdeel in dit onderzoek. Een van de verdachten, de nu 23-jarige Jordi van der S., is volgens het OM een 'moordmakelaar'. Hij wordt ook gelinkt aan de mislukte liquidatie van Cor P. op 4 januari 2022 in de Dominicaanse Republiek, het derde en laatste deel van dit strafonderzoek. P. is zelf verdachte in een moordzaak en raakte bij de aanslag zwaargewond. In een regiezitting op 7 september buigen de rechters zich nog over deze kwestie. De mogelijke schutter is pas op 28 juni opgepakt.

Vooralsnog trekt de rechtbank tien dagen uit voor deze zaak.

Meer uit Binnenland

Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

27 minuten geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

29 minuten geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

54 minuten geleden
Enkele tientallen mensen bij inloopbijeenkomst Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.

1 uur geleden
Alle 32 voorgeleide verdachten van geweld Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.

1 uur geleden
Kickbokser Badr Hari mag behandeling zaak in vrijheid afwachten

AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.

1 uur geleden
Argentijnse rechter beveelt teruggave Goudstikker-schilderij

BUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.

2 uur geleden