Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces rond opslag met moordwapen De Vries van start

Proces rond opslag met moordwapen De Vries van start

ZWOLLE (ANP) - In de rechtbank in Zwolle start vrijdag de behandeling van de strafzaak waarin een grote wapenopslag in Alphen aan den Rijn centraal staat. Het wapen waarmee Peter R. de Vries is vermoord komt volgens het Openbaar Ministerie vrijwel zeker uit deze opslag.

In een schuurtje in een woonwijk in Alphen aan den Rijn vond de politie eind maart 2022 zeker 22 handvuurwapens, 22 automatische wapens waaronder scherpschuttergeweren en vier antitankwapens (bazooka's). Sommige daarvan waren doorgeladen.

Het proces begint met het onderzoek naar een groep van vijf Polen die volgens het OM gelieerd zijn aan Krystian M., een van de verdachten van de moord op journalist Peter R. de Vries. De groep werd volgens het OM ingezet voor diverse mishandelingen en een poging tot liquidatie. Zeker een van hen, de 40-jarige Robert M., verbleef in dezelfde Haagse flat als Krystian M.

De wapenopslag is het tweede onderdeel in dit onderzoek. Een van de verdachten, de nu 23-jarige Jordi van der S., is volgens het OM een 'moordmakelaar'. Hij wordt ook gelinkt aan de mislukte liquidatie van Cor P. op 4 januari 2022 in de Dominicaanse Republiek, het derde en laatste deel van dit strafonderzoek. P. is zelf verdachte in een moordzaak en raakte bij de aanslag zwaargewond. In een regiezitting op 7 september buigen de rechters zich nog over deze kwestie. De mogelijke schutter is pas op 28 juni opgepakt.

Vooralsnog trekt de rechtbank tien dagen uit voor deze zaak.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

4 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

4 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

5 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

6 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

6 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

6 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

6 uur geleden