Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces rond opslag met moordwapen De Vries van start

Proces rond opslag met moordwapen De Vries van start

ZWOLLE (ANP) - In de rechtbank in Zwolle start vrijdag de behandeling van de strafzaak waarin een grote wapenopslag in Alphen aan den Rijn centraal staat. Het wapen waarmee Peter R. de Vries is vermoord komt volgens het Openbaar Ministerie vrijwel zeker uit deze opslag.

In een schuurtje in een woonwijk in Alphen aan den Rijn vond de politie eind maart 2022 zeker 22 handvuurwapens, 22 automatische wapens waaronder scherpschuttergeweren en vier antitankwapens (bazooka's). Sommige daarvan waren doorgeladen.

Het proces begint met het onderzoek naar een groep van vijf Polen die volgens het OM gelieerd zijn aan Krystian M., een van de verdachten van de moord op journalist Peter R. de Vries. De groep werd volgens het OM ingezet voor diverse mishandelingen en een poging tot liquidatie. Zeker een van hen, de 40-jarige Robert M., verbleef in dezelfde Haagse flat als Krystian M.

De wapenopslag is het tweede onderdeel in dit onderzoek. Een van de verdachten, de nu 23-jarige Jordi van der S., is volgens het OM een 'moordmakelaar'. Hij wordt ook gelinkt aan de mislukte liquidatie van Cor P. op 4 januari 2022 in de Dominicaanse Republiek, het derde en laatste deel van dit strafonderzoek. P. is zelf verdachte in een moordzaak en raakte bij de aanslag zwaargewond. In een regiezitting op 7 september buigen de rechters zich nog over deze kwestie. De mogelijke schutter is pas op 28 juni opgepakt.

Vooralsnog trekt de rechtbank tien dagen uit voor deze zaak.

Meer uit Binnenland

Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

49 minuten geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

1 uur geleden
Ongeveer 100 actievoerders aangehouden bij XR-blokkade A12

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.

1 uur geleden
A12 richting Duitse grens bij Zevenaar weer vrij na XR-blokkade

ZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.

1 uur geleden
Politie: rust teruggekeerd in het centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.

1 uur geleden
Politie haalt demonstranten XR ook nabij oprit A12 weg

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.

2 uur geleden
Noodbevel voor deel Den Haag na gewelddadigheden Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.

3 uur geleden