Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces rond dood George Floyd na dag uitstel begonnen

Proces rond dood George Floyd na dag uitstel begonnen

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Met de selectie van de juryleden is het proces rond de opzienbarende dood van de zwarte Amerikaan George Floyd begonnen, een dag later dan oorspronkelijk gepland. De zaak tegen de van moord verdachte blanke agent Derek Chauvin was uitgesteld omdat justitie de aanklacht wil uitbreiden. De rechter in Minneapolis besloot nu toch te starten, ondanks de bezwaren van de aanklagers. Volgens de rechter heeft hij die bevoegdheid.

De dood van Floyd leidde wereldwijd tot massale Black Lives Matter-protesten tegen racisme en politiegeweld. De 46-jarige man stierf op 25 mei vorig jaar tijdens een arrestatie in Minneapolis. Hij werd ervan beschuldigd een vals biljet van 20 dollar te hebben gebruikt. De man werd in de handboeien geslagen en door agenten tegen de grond gehouden. Chauvin drukte ruim 9 minuten met zijn knie op de nek van Floyd. De 44-jarige agent werd een dag na zijn hardhandig optreden ontslagen, net als drie betrokken collega's die later worden berecht.

Rond het proces zijn zeer strenge veiligheidsmaatregelen getroffen uit vrees voor protesten en ongeregeldheden. Delen van de binnenstad zijn afgegrendeld.

Waarnemers verwachten een marathonproces. Alleen al voor het selecteren van de jury zijn drie weken uitgetrokken, omdat de leden 'onpartijdig' aan het proces moeten beginnen. Maar, zo luidt de vraag in media, waar vind je nu nog burgers in Minneapolis die zich geen mening hebben gevormd over de moord en de gevolgen? De juryleden krijgen de belofte dat ze tijdens de rechtszaak anoniem blijven.

Meer uit Buitenland

Tomorrowland wil na brand alle grote namen laten optreden

BOOM (ANP) - De inzet van het festival Tomorrowland is om de optredens van alle grote namen die op het hoofdpodium gepland stonden ondanks de brand te laten doorgaan. Dat heeft de woordvoerder van Tomorrowland woensdagavond aan het ANP gemeld. Tot deze groep behoort zeker de Nederlandse dj Martin Garrix, die vrijdagavond op het hoofdpodium zou staan.

1 minuut geleden
Tomorrowland gaat door ondanks afgebrand hoofdpodium

BOOM (ANP) - Het bekende Belgische dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen gaat ondanks de grote brand op het hoofdpodium door. Dat maakte de organisatie woensdagavond bekend tijdens een persconferentie. Eerder op de avond brandde het hoofdpodium volledig af. Het was eerder nog onduidelijk of het festival, dat vrijdag moet beginnen, na de brand zou doorgaan

1 uur geleden
Hoofdpodium Tomorrowland volledig afgebrand

ANTWERPEN (ANP) - Het hoofdpodium van het internationaal bekende dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen is volledig afgebrand. Op beelden op sociale media is te zien dat alleen nog het zwartgeblakerde geraamte over is van het gigantische podium, dat elk jaar het paradepaardje is van het evenement, meldt de Vlaamse nieuwszender VRT.

2 uur geleden
Hoofdpodium Belgisch festival Tomorrowland in brand

BOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.

3 uur geleden
Netanyahu verliest coalitiepartner en meerderheid in parlement

JERUZALEM (ANP/RTR) - De ultraorthodoxe partij Shas stapt uit de Israëlische coalitie uit onvrede over de geplande militaire dienstplicht voor orthodoxe joden, melden Israëlische media. Dat betekent dat premier Benjamin Netanyahu zijn meerderheid in het parlement verliest. Shas zou echter hebben besloten Netanyahu niet te laten vallen en geen motie van wantrouwen tegen hem en zijn regering te steunen.

4 uur geleden
EU-meerjarenbegroting groeit van 1200 naar 2000 miljard euro

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe meerjarenbegroting (MFK) van de EU groeit van 1200 miljard naar 2000 miljard euro, zo blijkt uit het woensdag gepresenteerde voorstel van de Europese Commissie. De nieuwe MFK loopt van 2028 tot 2034. De afgelopen jaren droegen EU-lidstaten 1,1 procent van hun bruto nationaal inkomen af aan de EU, dat wordt vanaf 2028 1,26 procent.

5 uur geleden
Jennifer Simons beëdigd als president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.

5 uur geleden