Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces over dood Maradona uitgesteld naar maart 2025

Proces over dood Maradona uitgesteld naar maart 2025

SAN ISIDRO (ANP/RTR) - Het proces tegen acht medewerkers uit de gezondheidszorg die beschuldigd worden van "moord door nalatigheid" bij de dood van Diego Maradona is uitgesteld van oktober tot maart. Dat melden Argentijnse media. Acht leden uit het medisch team dat de in 2020 overleden voetbalvedette verzorgde, moeten zich verantwoorden in een rechtszaak. Volgens de Argentijnse krant La Nacion begint het proces nu op 11 maart.

De acht verdachten, onder wie Leopoldo Luque, de persoonlijke arts van Maradona, worden beschuldigd van dood door nalatigheid. Datzelfde geldt voor psychiater Agustina Cosachov. Ze riskeren gevangenisstraffen tot 25 jaar.

De verdachten waren in beroep gegaan tegen de zware aanklacht. Het hof van beroep in San Isidro houdt echter vast aan de oorspronkelijke aanklacht van "onopzettelijke doodslag met verzwarende omstandigheden".

Maradona overleed op 25 november 2020 op 60-jarige leeftijd in een privéwoning ten noorden van Buenos Aires, een paar weken nadat hij een hersenoperatie had ondergaan. Volgens onderzoekers zijn er grove fouten gemaakt in de thuiszorg van een van de beste voetballers ooit. Maradona verkeerde in slechte gezondheid.

Meer uit Voetbal

Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

49 minuten geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

50 minuten geleden
Makkelie leidt op WK knock-outduel tussen Frankrijk en Zweden

EAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.

1 uur geleden
Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

2 uur geleden
Marokkaanse bondscoach: ons plan niet alleen op Brobbey gericht

GUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.

3 uur geleden
Canada op WK tegen Oranje of Marokko na zege op Zuid-Afrika

INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko.

4 uur geleden
Canada op WK tegen Oranje of Marokko na zege op Zuid-Afrika

INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won in een teleurstellend duel in het Los Angeles Stadium met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko, die in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag tegen elkaar spelen.

5 uur geleden