Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces over dood Maradona uitgesteld naar maart 2025

Proces over dood Maradona uitgesteld naar maart 2025

SAN ISIDRO (ANP/RTR) - Het proces tegen acht medewerkers uit de gezondheidszorg die beschuldigd worden van "moord door nalatigheid" bij de dood van Diego Maradona is uitgesteld van oktober tot maart. Dat melden Argentijnse media. Acht leden uit het medisch team dat de in 2020 overleden voetbalvedette verzorgde, moeten zich verantwoorden in een rechtszaak. Volgens de Argentijnse krant La Nacion begint het proces nu op 11 maart.

De acht verdachten, onder wie Leopoldo Luque, de persoonlijke arts van Maradona, worden beschuldigd van dood door nalatigheid. Datzelfde geldt voor psychiater Agustina Cosachov. Ze riskeren gevangenisstraffen tot 25 jaar.

De verdachten waren in beroep gegaan tegen de zware aanklacht. Het hof van beroep in San Isidro houdt echter vast aan de oorspronkelijke aanklacht van "onopzettelijke doodslag met verzwarende omstandigheden".

Maradona overleed op 25 november 2020 op 60-jarige leeftijd in een privéwoning ten noorden van Buenos Aires, een paar weken nadat hij een hersenoperatie had ondergaan. Volgens onderzoekers zijn er grove fouten gemaakt in de thuiszorg van een van de beste voetballers ooit. Maradona verkeerde in slechte gezondheid.

Meer uit Voetbal

Bij Feyenoord mislukte Larin bezorgt Canada eerste punt op WK

TORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).

2 uur geleden
Brazilië zonder Neymar in eerste WK-wedstrijd tegen Marokko

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.

2 uur geleden
Gastland Canada opent WK met gelijkspel tegen Bosnië

TORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.

3 uur geleden
Trump wenst Amerikaanse voetballers telefonisch succes

LOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.

3 uur geleden
FC Volendam stelt Van de Looi aan als hoofdtrainer

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.

4 uur geleden
Canada weigert visum Partey: Ghanees mist eerste WK-wedstrijd

TORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.

5 uur geleden
'Wij houden van Oranje' goaltune van Nederlands elftal op het WK

KANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.

6 uur geleden