'Proces om skispringer Tande wakker te maken verloopt goed'
LJUBLJANA (ANP/DPA) - De Noorse schansspringer Daniel-André Tande, die donderdag zwaar ten val was gekomen, wordt langzaam uit coma gehaald. "Daniel heeft heel goed gereageerd op het ontwakingsproces. Hij heeft oogcontact gemaakt, beweegt en reageert als hij wordt aangesproken", zei teamarts Guri Ranum Ekas van de Noorse skispringers. Het is nog vroeg in het ontwakingsproces, maar het artsenteam zegt tevreden te zijn over de vooruitgang bij Tande, die wordt behandeld in het ziekenhuis van Ljubljana.
De 27-jarige Scandinaviër verloor tijdens een sprong bij de wereldbekerwedstrijd schansspringen in het Sloveense Planica zijn evenwicht en kwam na 78 meter met een harde klap in de sneeuw terecht. De eerste medische zorg kreeg Tande ter plaatse toegediend en vervolgens werd hij per helikopter overgebracht naar een ziekenhuis in de Sloveense hoofdstad.
De Noorse coach Alexander Stöckl heeft tegen persbureau DPA gezegd dat hij ervan uitgaat dat er geen blijvende schade zal zijn bij Tande.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
33 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
6 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
15 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
16 uur geleden