'Proces om skispringer Tande wakker te maken verloopt goed'
LJUBLJANA (ANP/DPA) - De Noorse schansspringer Daniel-André Tande, die donderdag zwaar ten val was gekomen, wordt langzaam uit coma gehaald. "Daniel heeft heel goed gereageerd op het ontwakingsproces. Hij heeft oogcontact gemaakt, beweegt en reageert als hij wordt aangesproken", zei teamarts Guri Ranum Ekas van de Noorse skispringers. Het is nog vroeg in het ontwakingsproces, maar het artsenteam zegt tevreden te zijn over de vooruitgang bij Tande, die wordt behandeld in het ziekenhuis van Ljubljana.
De 27-jarige Scandinaviër verloor tijdens een sprong bij de wereldbekerwedstrijd schansspringen in het Sloveense Planica zijn evenwicht en kwam na 78 meter met een harde klap in de sneeuw terecht. De eerste medische zorg kreeg Tande ter plaatse toegediend en vervolgens werd hij per helikopter overgebracht naar een ziekenhuis in de Sloveense hoofdstad.
De Noorse coach Alexander Stöckl heeft tegen persbureau DPA gezegd dat hij ervan uitgaat dat er geen blijvende schade zal zijn bij Tande.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
3 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden