'Proces om skispringer Tande wakker te maken verloopt goed'
LJUBLJANA (ANP/DPA) - De Noorse schansspringer Daniel-André Tande, die donderdag zwaar ten val was gekomen, wordt langzaam uit coma gehaald. "Daniel heeft heel goed gereageerd op het ontwakingsproces. Hij heeft oogcontact gemaakt, beweegt en reageert als hij wordt aangesproken", zei teamarts Guri Ranum Ekas van de Noorse skispringers. Het is nog vroeg in het ontwakingsproces, maar het artsenteam zegt tevreden te zijn over de vooruitgang bij Tande, die wordt behandeld in het ziekenhuis van Ljubljana.
De 27-jarige Scandinaviër verloor tijdens een sprong bij de wereldbekerwedstrijd schansspringen in het Sloveense Planica zijn evenwicht en kwam na 78 meter met een harde klap in de sneeuw terecht. De eerste medische zorg kreeg Tande ter plaatse toegediend en vervolgens werd hij per helikopter overgebracht naar een ziekenhuis in de Sloveense hoofdstad.
De Noorse coach Alexander Stöckl heeft tegen persbureau DPA gezegd dat hij ervan uitgaat dat er geen blijvende schade zal zijn bij Tande.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
16 minuten geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
17 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
47 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
13 uur geleden