Proces Musk-Twitter gaat voorlopig gewoon door
WILMINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De rechtszaak die techconcern Twitter heeft aangespannen tegen miljardair Elon Musk begint vooralsnog gewoon later deze maand, ondanks de recente ontwikkelingen in de overnamestrijd. De rechtbank in Delaware maakte bekend de zaak nog niet te hebben opgeschort omdat er nog geen overeenkomst van de partijen is ontvangen. Eerder deze week maakte Musk bekend alsnog Twitter te willen inlijven.
Musk had in april een bod gedaan op Twitter van 44 miljard dollar, maar kreeg later spijt en besloot in juli dat hij van die deal af wilde zien. Volgens hem waren er veel minder menselijke gebruikers van de berichtendienst dan Twitter beweert en veel meer geautomatiseerde accounts of bots. Daarop spande Twitter een rechtszaak aan. Musk stuurde onlangs een brief naar Twitter met de boodschap dat hij de deal alsnog wil afronden. Waarom Musk nu opeens weer verder wil met de overname werd uit de documenten niet direct duidelijk.
Twitter bevestigde dinsdag het hernieuwde overnamebod van Musk te hebben ontvangen. Diezelfde dag vroeg de rechter beide partijen om terug te komen met een voorstel over hoe nu verder te gaan met de zaak. Nu blijkt dat er nog geen beding is ingediend. Ook is nog niet gevraagd om een schorsing, aldus de rechter. Daarom zal het proces zover bekend op 17 oktober beginnen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.
11 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.
2 uur geledenKOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
2 uur geleden