Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Proces moord Peter R. de Vries begonnen

Proces moord Peter R. de Vries begonnen

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dinsdag kort na 09.00 uur de inhoudelijke behandeling van het proces tegen de twee verdachten van de moord op Peter R. de Vries begonnen. De verdachten, Kamil E. (36) en Delano G. (22) zijn in de rechtszaal aanwezig. De rechtbank heeft hun aanwezigheid bevolen.

Bij aanvang van de zitting waarschuwde de voorzitter dat het proces schokkend kan zijn voor de aanwezigen, met name de nabestaanden van De Vries, ook omdat er beeldmateriaal zal worden getoond. Zijn beide kinderen, zijn ex-vrouw en zijn partner wonen het proces bij.

G. heeft aangegeven dat hij niet op de beschuldigingen wil reageren. "Nee, ik wil niks zeggen, meneer", zei hij tegen de rechter. E. ontkende nogmaals dat hij schuld heeft aan de moord. "Ik heb niemand vermoord. Ik was alleen maar de chauffeur."

Strafeisen

De Vries werd op 6 juli vorig jaar neergeschoten in hartje Amsterdam en bezweek negen dagen later aan zijn verwondingen. Nog geen uur na de aanslag reed de politie de twee verdachten klem bij een afrit op de A4.

In de auto werd onder meer het moordwapen (een omgebouwd alarmpistool) gevonden, en een patroonhouder met daarop DNA van Rotterdammer G., de vermoedelijke schutter. Ook is in de auto een smartphone aangetroffen, waarop uiterst grof geformuleerde berichten stonden over de moord. Er werd gecommuniceerd met een tot nu toe niet bij naam genoemde persoon die het tweetal zou hebben aangestuurd. Naar zijn rol doet de recherche nog onderzoek.

Dinsdag bespreekt de rechtbank het dossier en komen nabestaanden van De Vries aan het woord. Volgens de huidige planning komt het OM dinsdag ook met de strafeisen. Op 15 juni, de tweede dag van het proces, staan onder meer de pleidooien van de advocaten van de verdachten op het programma.

Meer uit Binnenland

Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

51 minuten geleden
Roemeense kunstschatten teruggevonden op aanwijzing verdachte(n)

ASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.

1 uur geleden
Twee van de drie gouden armbanden en helm teruggevonden na roof

ASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.

1 uur geleden
Enschede deelt in week tijd 6 boetes uit vanwege fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Zes mensen zijn in een week tijd beboet voor het overtreden van het nieuwe fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede. Het verbod geldt sinds 11 maart, maar in de eerste twee weken na het ingaan kregen overtreders eerst een waarschuwing. Sinds vorige week donderdag niet meer.

1 uur geleden
Drie verdachten dodelijk geweld Hoorn 14 dagen langer vast

HOORN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de dodelijke geweldsuitbarsting in Hoorn zaterdagavond blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Noord-Holland. Het gaat om twee minderjarigen en een 18-jarige.

1 uur geleden
Verdediging Weski: context ontbreekt bij berichten in dossier

ROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.

2 uur geleden
Advocaat Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) en haar advocaat Carry Knoops hebben donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, dat is...", zei de voormalige advocaat. Haar raadsvrouw Carry Knoops brak in en vulde aan: "bullshit!" De opmerking kwam beiden te staan op een vermaning van de voorzitter.

4 uur geleden