Proces in smaadzaak E. Jean Carroll tegen Trump hoeft niet over
NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bepaald dat de smaadzaak tegen Donald Trump die schrijfster E. Jean Carroll had aangespannen niet over hoeft. De Amerikaanse oud-president heeft zowel hoger beroep aangetekend als een verzoek om een nieuw proces ingediend, maar wat betreft dat laatste krijgt Trump nu nul op het rekest.
Volgens de rechter zijn de juridische argumenten die Trump heeft aangevoerd ongegrond. De 83,3 miljoen dollar aan schadevergoedingen die Trump moet betalen is grondwettelijk, oordeelde hij. Trump vindt dat bedrag buitensporig.
"In tegenstelling tot de argumenten van de beklaagde zijn de schadevergoedingen aan mevrouw Carroll niet uitsluitend toegekend om haar emotioneel leed, ze zijn niet bedoeld voor alledaags leed, en ze waren niet buitensporig", aldus de rechter.
De zaak ging om uitspraken die Trump in 2019 deed, toen hij nog president was. Hij ontkende Carroll misbruikt te hebben, dat volgens de schrijfster halverwege de jaren negentig had plaatsgevonden. Trump zei dat ze alles bij elkaar had gelogen om haar boek te promoten. Carroll spande daarop een smaadzaak aan.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
22 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
13 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
18 uur geleden