Proces in smaadzaak E. Jean Carroll tegen Trump hoeft niet over
NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bepaald dat de smaadzaak tegen Donald Trump die schrijfster E. Jean Carroll had aangespannen niet over hoeft. De Amerikaanse oud-president heeft zowel hoger beroep aangetekend als een verzoek om een nieuw proces ingediend, maar wat betreft dat laatste krijgt Trump nu nul op het rekest.
Volgens de rechter zijn de juridische argumenten die Trump heeft aangevoerd ongegrond. De 83,3 miljoen dollar aan schadevergoedingen die Trump moet betalen is grondwettelijk, oordeelde hij. Trump vindt dat bedrag buitensporig.
"In tegenstelling tot de argumenten van de beklaagde zijn de schadevergoedingen aan mevrouw Carroll niet uitsluitend toegekend om haar emotioneel leed, ze zijn niet bedoeld voor alledaags leed, en ze waren niet buitensporig", aldus de rechter.
De zaak ging om uitspraken die Trump in 2019 deed, toen hij nog president was. Hij ontkende Carroll misbruikt te hebben, dat volgens de schrijfster halverwege de jaren negentig had plaatsgevonden. Trump zei dat ze alles bij elkaar had gelogen om haar boek te promoten. Carroll spande daarop een smaadzaak aan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne krijgt hoe dan ook een lening van 90 miljard euro van de EU, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De lening is eind december door 27 EU-regeringsleiders goedgekeurd. "Zij hebben hun woord gegeven. Dit woord kan niet worden gebroken", benadrukte Von der Leyen dinsdag op een persconferentie in Kyiv. "We hebben verschillende opties en die zullen we gebruiken", zei de politica zonder andere opties te noemen.
12 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwerpt de Russische aantijging dat het land met hulp van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kernwapens of onderdelen daarvoor probeert te verkrijgen. Eerder beweerde de Russische buitenlandse inlichtingendienst dat die landen Kyiv zouden willen voorzien van kernwapens. Volgens Kremlinadviseur Joeri Oesjakov heeft dat gevolgen voor de Russische positie in de vredesonderhandelingen met Oekraïne.
36 minuten geledenLONDEN/PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne willen blijven beschermen tegen Rusland hebben bij de vierde herdenking van de Russische invasie van 2022 hun vastberadenheid nog eens onderstreept. Ze blijven erbij dat ze Oekraïne militaire en andere hulp blijven bieden en veiligheidsgaranties voor na een eventueel bestand, zeggen de drie grote Europese landen die de 'Coalitie van Bereidwilligen' aanvoeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije het EU-stemrecht ontnemen is een besluit dat de regeringsleiders van de EU moeten nemen, niet de Europese Commissie. Dat zei Eurocommissaris Michael McGrath (Rechtsstaat) na persvragen over de blokkades van Hongarije voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland. De Europese Commissie, het gros van de lidstaten en het Europees Parlement zijn daar laaiend over.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal zich "zeker" kandideren voor presidentsverkiezingen in zijn land als de oorlog tegen Rusland tegen die tijd nog aan de gang is. Dat zegt het staatshoofd in een interview met Tagesschau.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie loven een beloning van 1 miljoen dollar uit voor informatie die leidt tot de terugkeer van de verdwenen moeder van Guthrie. Dat maakte de presentatrice bekend in een emotionele videoboodschap op Instagram.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groep internationale hulporganisaties is naar het Israëlische Hooggerechtshof gestapt om een verbod op hun activiteiten in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever tegen te houden. Bij de indiening van het verzoekschrift waarschuwen de organisaties voor de "catastrofale gevolgen" die het verbod kan hebben voor burgers.
2 uur geleden