Proces-Holleeder in hoger beroep van start
AMSTERDAM (ANP) - In de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol maakt het gerechtshof Amsterdam dinsdag een begin met de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in hoger beroep tegen Willem Holleeder (62). Dinsdag en donderdag zal een drietal getuigen worden gehoord, onder wie voormalig xtc-handelaar Ronald van Essen.
Holleeder (62) is door de rechtbank veroordeeld tot levenslang wegens zijn sturende rol bij een reeks liquidaties. Hij vormde volgens de rechtbank een crimineel driemanschap met Dino Soerel en Stanley Hillis (geliquideerd in 2011). De moorden op onder anderen vastgoedbaas Willem Endstra, crimineel John Mieremet en zijn voormalige 'bloedgabber' en mede-Heinekenontvoerder Cor van Hout heeft de rechtbank aan Holleeder toegeschreven.
Het Openbaar Ministerie zag zijn strafeis door de rechtbank gehonoreerd. Holleeder heeft alle beschuldigingen categorisch van de hand gewezen. Hij kwam vanaf januari 2006 weer volop in beeld, destijds in een grote afpersingszaak. Na het uitzitten van zijn straf in die zaak genoot hij een tijdje van zijn status als BN'er, totdat hij in december 2014 opnieuw werd opgepakt voor de huidige zaak. Sindsdien zit hij vast.
Op verzoek van Holleeder en zijn advocaten zal het hof tientallen getuigen horen. Onder hen een aantal criminele kopstukken, zoals Dino Soerel en Jesse R. (beiden veroordeeld tot levenslang in het aan de zaak-Holleeder verwante liquidatieproces Passage). Ook voormalig officier van justitie en staatssecretaris van Justitie Fred Teeven is - op 15 oktober - opgeroepen om een verklaring te komen afleggen.
De meest spraakmakende getuigen in het proces zijn Holleeders zussen Astrid en Sonja, die zeer belastend over hun broer hebben verklaard en justitie hebben voorzien van heimelijk gemaakte opnamen van gesprekken met hem. Zij zullen naar verwachting pas volgend jaar voor het hof getuigen. Het proces is waarschijnlijk pas eind 2021 afgerond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
22 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
15 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geleden