Proces dodelijke schietpartij Katendrecht in juli
DORDRECHT (ANP) - Het proces over de dodelijke schietpartij op Dairon 'Dayo’ Alberto (32) in de Rotterdamse wijk Katendrecht wordt in juli afgerond. De rechtbank in Dordrecht besloot dinsdag de zaak op 3 juli inhoudelijk te behandelen.
Dayo werd op 23 oktober 2018 met tientallen kogels doodgeschoten in de Rechthuislaan. Twee verdachten zitten sinds vorig jaar maart vast: Stephen R. (25) en Morguïenne H. (22). H. heeft bekend dat de schutter bij hem achterop de scooter vluchtte. Hij zou alleen niet van diens plannen hebben geweten. H. vertelde ook niet of het om R. (25) ging. Die laatste ontkent de schutter te zijn.
De schietpartij was mogelijk een vergelding voor een liquidatie in 2017, denkt justitie. Ook houdt justitie er rekening mee dat iemand anders het doelwit was, aangezien de schutter ook nog op wegvluchtende mannen schoot. In februari en maart worden nog getuigen gehoord. Ondanks verzoeken van hun advocaten om ze vrij te laten, blijven de twee verdachten in voorarrest.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.
41 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
4 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
14 uur geleden