Proces aanslag Charlie Hebdo weer uitgesteld om coronabesmetting
PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Het proces over de aanslag op het satirische weekblad Charlie Hebdo in Frankrijk loopt weer vertraging op. Een van de verdachten heeft het coronavirus opgelopen en is nog te ziek om naar de rechtbank te komen.
Het proces tegen de veertien vermeende handlangers van de extremisten die achter de aanslagen zitten op de redactie van het tijdschrift en op een joodse supermarkt in 2015, gaat op z'n vroegst op 23 november verder. De rechtszaak moest eerder ook al worden uitgesteld, omdat drie verdachten positief waren getest op het virus.
Bij de aanvallen op Charlie Hebdo en supermarkt Hyper Cacher vielen vijf jaar geleden zeventien doden. De daders kunnen niet meer worden berecht. Zij zijn destijds gedood door de politie.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Nederlandse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) heeft dankzij een Russische hacker een tijdlang kunnen meekijken op de mobiele telefoon van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat schrijft de Amerikaanse journalist Matthew Cole in een nieuw boek, waarvan tijdschrift Vanity Fair een fragment heeft gepubliceerd.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen verzamelden zich donderdag in de Servische hoofdstad Belgrado voor een laatste manifestatie van een door studenten gesteunde oppositielijst, drie dagen voor de parlementsverkiezingen van zondag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
8 uur geleden