Proces aanslag Charlie Hebdo weer uitgesteld om coronabesmetting
PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Het proces over de aanslag op het satirische weekblad Charlie Hebdo in Frankrijk loopt weer vertraging op. Een van de verdachten heeft het coronavirus opgelopen en is nog te ziek om naar de rechtbank te komen.
Het proces tegen de veertien vermeende handlangers van de extremisten die achter de aanslagen zitten op de redactie van het tijdschrift en op een joodse supermarkt in 2015, gaat op z'n vroegst op 23 november verder. De rechtszaak moest eerder ook al worden uitgesteld, omdat drie verdachten positief waren getest op het virus.
Bij de aanvallen op Charlie Hebdo en supermarkt Hyper Cacher vielen vijf jaar geleden zeventien doden. De daders kunnen niet meer worden berecht. Zij zijn destijds gedood door de politie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
14 minuten geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
49 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.
3 uur geleden