Procedures FIFA tegen Argentinië en Kroatië vanwege gedrag op WK
NYON (ANP) - Het WK voetbal in Qatar krijgt mogelijk nog een staartje voor wereldkampioen Argentinië en nummer 3 Kroatië. Wereldvoetbalbond FIFA maakte vrijdag bekend dat het procedures is gestart tegen de beide landen.
Volgens de FIFA gaat het in het geval van Argentinië om mogelijke schendingen van artikel 11 (aanstootgevend gedrag en fair play) en artikel 12 (wangedrag van spelers en coaches). Het gedrag van Kroatië wordt onderzocht in verband met artikel 12 (discriminatie) en 16 (veiligheid).
De FIFA maakte tevens bekend dat de bonden van Mexico, Servië en Ecuador zijn gestraft naar aanleiding van hun gedrag tijdens het WK. Mexico kreeg een boete van 100.000 Zwitserse frank (99.600 euro) en moet een wedstrijd zonder publiek spelen. Ecuador moet 20.000 Zwitserse frank (19.900 euro) overmaken en een aantal tribunes sluiten bij een wedstrijd. Servië moet ook deels zonder publiek spelen en een boete betalen van 50.000 Zwitserse frank (49.800 euro).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
3 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
13 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
18 uur geleden