
Procedures FIFA tegen Argentinië en Kroatië vanwege gedrag op WK
NYON (ANP) - Het WK voetbal in Qatar krijgt mogelijk nog een staartje voor wereldkampioen Argentinië en nummer 3 Kroatië. Wereldvoetbalbond FIFA maakte vrijdag bekend dat het procedures is gestart tegen de beide landen.
Volgens de FIFA gaat het in het geval van Argentinië om mogelijke schendingen van artikel 11 (aanstootgevend gedrag en fair play) en artikel 12 (wangedrag van spelers en coaches). Het gedrag van Kroatië wordt onderzocht in verband met artikel 12 (discriminatie) en 16 (veiligheid).
De FIFA maakte tevens bekend dat de bonden van Mexico, Servië en Ecuador zijn gestraft naar aanleiding van hun gedrag tijdens het WK. Mexico kreeg een boete van 100.000 Zwitserse frank (99.600 euro) en moet een wedstrijd zonder publiek spelen. Ecuador moet 20.000 Zwitserse frank (19.900 euro) overmaken en een aantal tribunes sluiten bij een wedstrijd. Servië moet ook deels zonder publiek spelen en een boete betalen van 50.000 Zwitserse frank (49.800 euro).
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.
21 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich bovenin de Premier League weer naast Arsenal gemeld. De Londenaren wonnen met 3-0 bij West Ham United en herstelden zich daarmee van de nederlaag in de vorige speelronde tegen Bournemouth (0-1).
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft de topper tegen Juventus in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Het elftal van trainer Cristian Chivu ging in Turijn met 4-3 onderuit. Inter is komende woensdag de eerste tegenstander van Ajax in het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord heeft zijn basiselftal voor de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op twee plaatsen aangepast. Vleugelverdedigers Givairo Read en Gijs Smal doen vanaf het begin mee. In het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam werden die plekken nog ingenomen door Bart Nieuwkoop en Jordan Bos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga was zaterdag goed te spreken over de eerste helft van zijn elftal tegen PEC Zwolle (3-1). "Dit is de norm, dit is hoe we willen spelen. De eerste helft hebben we het publiek kunnen vermaken. We hadden alleen meer doelpunten moeten maken", sprak de oud-verdediger na afloop.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts speelde in de thuiswedstrijd van Ajax tegen PEC Zwolle (3-1) met twee doelpunten en een assist een hoofdrol. "Ik ben eindelijk terug", zei de Belgische buitenspeler, die voor het eerst dit seizoen in de basis de kans kreeg van trainer John Heitinga, tegen ESPN.
2 uur geleden