Procedures FIFA tegen Argentinië en Kroatië vanwege gedrag op WK
NYON (ANP) - Het WK voetbal in Qatar krijgt mogelijk nog een staartje voor wereldkampioen Argentinië en nummer 3 Kroatië. Wereldvoetbalbond FIFA maakte vrijdag bekend dat het procedures is gestart tegen de beide landen.
Volgens de FIFA gaat het in het geval van Argentinië om mogelijke schendingen van artikel 11 (aanstootgevend gedrag en fair play) en artikel 12 (wangedrag van spelers en coaches). Het gedrag van Kroatië wordt onderzocht in verband met artikel 12 (discriminatie) en 16 (veiligheid).
De FIFA maakte tevens bekend dat de bonden van Mexico, Servië en Ecuador zijn gestraft naar aanleiding van hun gedrag tijdens het WK. Mexico kreeg een boete van 100.000 Zwitserse frank (99.600 euro) en moet een wedstrijd zonder publiek spelen. Ecuador moet 20.000 Zwitserse frank (19.900 euro) overmaken en een aantal tribunes sluiten bij een wedstrijd. Servië moet ook deels zonder publiek spelen en een boete betalen van 50.000 Zwitserse frank (49.800 euro).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
11 uur geleden