Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Problemen voor toeristen, boeren en campings door hoogwater

Problemen voor toeristen, boeren en campings door hoogwater

ARNHEM (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat het waterpeil in de grote rivieren Rijn, Waal en IJssel tegen het weekeinde zal stijgen tot een voor de zomer uniek hoge stand. De Rijn bij Lobith bereikt vrijdag een waterstand van tussen de 12 en 13 meter boven NAP, wat Rijkswaterstaat in dit seizoen extreem noemt. De dienst en de waterschappen waarschuwen toeristen, inwoners, ondernemers en boeren langs de rivieren dat de uiterwaarden zullen overstromen en dat zij maatregelen moeten nemen.

De dijken langs de grote rivieren kunnen een waterstand van 13 meter boven NAP bij Lobith makkelijk aan. Pas als het water bij Lobith zou stijgen naar minimaal 16,5 meter boven NAP zouden er gevaarlijke situaties kunnen ontstaan, aldus de waterbeheerders. Maar er is nu wel sprake van hoogwater waardoor uiterwaarden vollopen, terwijl die in de zomer volop in gebruik zijn.

Diverse campings langs de rivieren moeten de komende dagen tenten, caravans en vakantiehuisjes uit de uiterwaarden halen. Boeren moeten hun vee op het droge brengen. Dat geldt ook voor natuurbeheerders die kuddes grote grazers langs de rivieren laten lopen. Toeristische wandelpaden en fietsroutes langs het water zijn hier en daar niet meer bereikbaar. De vele strandjes langs de rivieroevers zijn onder water verdwenen.

Stichting Uiterwaarde heeft een aantal voet- en fietsveren over Waal en Rijn uit de vaart genomen, omdat de veren niet meer kunnen aanleggen door het hoge water. Naar verwachting zullen deze week ook sommige veerponten over de IJssel uit de vaart gaan.

Meer uit Binnenland

Ruime meerderheid van de jongeren heeft geldzorgen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.

47 minuten geleden
Partij voor de Dieren wil handhavingsverzoek zeeleeuwen Artis

AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

6 uur geleden
Burgemeester Terneuzen vertrekt definitief na ruzie over azc

TERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.

8 uur geleden
Politie zoekt Nederlanders om doodgeschoten meisje (11) in België

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.

11 uur geleden
Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

11 uur geleden
De Vos (FVD) ziet bij D66 en CDA vooral voortzetting van beleid

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie ziet in het formatiestuk van D66 en CDA "een aantal aanknopingspunten". Maar verder is het "vooral voortzetting van bestaand beleid", schrijft partijleider Lidewij de Vos in een reactie op X. Ze blijft bij haar wens voor een kabinet op basis van wisselende meerderheden in de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Jetten en Bontenbal willen belastingvoordeel groene techbedrijven

DEN HAAG (ANP) - Een belastingvoordeel moet het aantrekkelijker maken voor groene techbedrijven om zich in Nederland te vestigen en te ontwikkelen, schrijven partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) in hun gezamenlijke formatiestuk. De partijen willen daarmee bedrijven "die passen bij onze economie van de toekomst" verder helpen.

14 uur geleden